Nuk ka asgjë që e bashkon ASh-në me BDI-në

Picture of INA
INA

15/11/2023

Arben Fetai

Grubi paska thënë se BDI ka marrëdhënie të shkëlqyera me Aleancën për Shqiptarët sepse po na bashkojka ideja e integrimit evropian.

Tregoni Grubit që pro-evropianizmi nuk është njësi matëse në politikën shqiptare, sepse nuk ka shqiptar që nuk e don integrimin në BE. Rrjedhimisht, nuk ka asgjë që e bashkon ASh-në me BDI-në. Në anën tjetër ka qindra çështje që na ndajnë, duke filluar nga hajnia dhe korrupsioni, kazinot dhe lojërat e fatit, Soravia dhe Eurovia, përqafimi me Mijallkovin më 27 prill dhe ikja e organizuar e Gruevskit, rastet e montuara dhe drejtësia e mohuar për shqiptarët, Ballkani i Hapur dhe animi nga Vuçiçi për Zajednicën, regjistrimi i kurdisur dhe përzënja e shqiptarëve. ASh-ja asnjëherë nuk do shndërrohet në patericë të BDI-së sado që Ali Ahmeti është në krizën më të madhe partiake dhe korruptive që nga dalja e tij në skenë, dhe është i gatshëm të japë çdo gjë për të mos përfunduar si Sali Berisha, i marruar, i izoluar dhe i shpallur non grata nga aleatët e shqiptarëve.

TË FUNDIT
4 ditë
Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë
6 ditë
Rritja partive nacionaliste në Parlamentin e BE-së mund të ketë implikime për Maqedoninë dhe më gjerë
1 javë
Shkundja "FLontit" dhe kush po i ha "GURABIJAT"!
1 javë
Edhe PPD-ja i fitoi zgjedhjet dhe iku në opozitë, por s’qante si ti o Ali Ahmeti!
1 javë
Meloni në Shqipëri, ama duhet dhe qasje konstruktive, rajone europiane në Ballkan,investime, etj

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

Naser Hani

Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

muhamer pajaziti

Rritja partive nacionaliste në Parlamentin e BE-së mund të ketë implikime për Maqedoninë dhe më gjerë

Naser Pajaziti

Shkundja “FLontit” dhe kush po i ha “GURABIJAT”!

fejzi hajdari

Edhe PPD-ja i fitoi zgjedhjet dhe iku në opozitë, por s’qante si ti o Ali Ahmeti!

muharrem salihu

Meloni në Shqipëri, ama duhet dhe qasje konstruktive, rajone europiane në Ballkan,investime, etj

durresi plazh bregdeti deti shqiptar golem

Shqipëria e përmbytur nga turistë qoftesh e jo milionash…!?

isabel alende

Isabel Alende: Pse njerëzit janë lodhur nga demokracia dhe po përqafojnë diktaturat

urim hasipi

Me marrëveshjen e Ohërit është thyer ëndrra e shqiptarëve

adnan azizi

Strofulla e fundit e maskarenjëve është “patriotizmi”

INFO

NA NDIQ