Nuk ka asnjë informacion të ri për ekstradimin e Palevskit nga Turqia, thotë Lloga

INA
INA

27/12/2023

Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga tha se nuk ka asnjë informacion të ri nga autoritetet turke për ekstradimin e Lubço Palevskit-Pallço, të dyshuarit kryesor për vrasjen e Vanja Gjorçevskës dhe Panço Zhezhovskit në Maqedoninë e Veriut, përcjell TV21.

“Jo, deri tani nuk kemi asnjë informacion shtesë që të ndajmë me ju. Edhe herën e kaluar kur ishim në press me kryeministrin thamë që kur do të kemi informacione, të njëjtat do të ndahen me publikun dhe me ju”, pohoi Lloga.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

imer

Selmani: Për demokracinë do të ishte e shëndetshme që presidenti të zgjidhet në Kuvend

autobus-besa

Aktvendimi për “Besa Transin” do të shpallet më 7 mars

Hristijan Mickoski

Mickoski ankohet: Byreku me jogurt është bërë 120 denarë

Afrim Gashi

Gashi optimist: Mbase sot përfundojmë procesin e mbledhjes së nënshkrimeve për Taravari

ahmeti-grubi-bujar-osmani-arber

Ademi: Osmani është i pari në listë, kemi mbledhur mbi 9.000 nënshkrime

kuvendi parlamenti

Të mërkurën deputetët do të votojnë për anëtarin e KSHZ-së dhe Ligjin për lojërat e fatit

bujar osmani

Osmani: Ukraina është vetëm stacioni i parë i ambicies imperialiste ruse, në radhë është Ballkani

kasami tetove nenshkrime

“Ndryshimin nuk e ndal as pushteti e as Rusia”, Kasami: Po të kishte më shumë zyra KSHZ, nënshkrimet do të mblidheshin për një ditë

IMG_9311

Taravari: Nënshkrim i Juaj është Frymëzim dhe Nder për Mua! Ndryshimi ka Nis!

INFO

NA NDIQ