Nuk ka gola në Gjirokastër, vetëm faulle, Luftëtari-Flamurtari 0-0

0

Topa të gjatë, faulle të shumtë dhe pak raste për shënim. Luftëtari-Flamurtari dhuroi pak futboll në pjesën e parë, me dy ekipet që s’postuan pjesën më të madhe të lojës në mesfushë, ku më shumë se sa të krijonin u kujdesën të shkatërronin. Në fraksionin e parë është e vështirë të gjesh diçka të bukur në këtë takim por si gjithnjë nuk mungoi një rast për moviolë, me Gjirokastritët që reklamuan për një penallti në minutën e 39-të, ku Pollozhani ndërhyri ndaj Filit.

Luftetariiii
Luftetariiii
Për vetë pozitat ku ndodhen, Luftëtari-Flamurtari, është një ndeshje që asnjë nga dy ekipet nuk dëshirojnë ta humbasin. Gjirokastritët siguruan një fitore të madhe javën e shkuar teksa mposhtën Laçin 2-0 në transfertë. Ai tre piksh në Kurbin do të bëhej “nul” nëse gjirokastritët nuk bën të njëjtën gjë edhe përballë Flamurtarit, minimalisht të mos humbasin. Trajneri i Luftëtarit, Julian Ahmataj ka vendosur që për këtë takim të hedh nga minuta e parë këto 11 lojtarë:
Luftëtari: Ruçi, Rapa, Hoxha, Koconis, Xhekson, Ramadani, Aleksi, Açka, Oshafi, Fili, Dunga

Flamurtari Formacioni Zyrtar