Nuk ka paqe për Turqinë, një tjetër tërmet i fuqishëm shkund vendin

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/02/2023

Turqia është goditur sërish nga disa tërmete edhe përgjatë ditës së djeshme, ku më i fori ishte ai me magnitudë 4.7.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 14 kilometra nga Gurun, ndërsa lëkundjet janë ndier shumë të forta për shkak se thellësia ka qenë e vogël.

Kujtojmë që pas tërmetit apkaliptik me magnitudë 7.8 Turqia dhe Siria kanë qenë nën goditje të vazhdueshme.

Deri më tani kanë humbur jetën mbi 50 mijë persona, ndërkohë që ka ende trupa nën rrënoja.

TË FUNDIT
20 orë
Blerësi më i madh i gazit të Gazprom në BE, anulon kontratën me Rusinë
2 ditë
Gjermania ndahet sërish: Harta elektorale tregoi ndarje të thella
3 ditë
OKB miratoi rezolutën për armëpushim dhe lirim të pengjeve në Gazë
4 ditë
Orban fitoi në Hungari, por jo aq sa pritej
4 ditë
Blinken në turne diplomatik për të siguruar armëpushim në Gazë

ME TE LEXUARA

20 orë
Blerësi më i madh i gazit të Gazprom në BE, anulon kontratën me Rusinë

LEXO MË SHUMË

gazprom

Blerësi më i madh i gazit të Gazprom në BE, anulon kontratën me Rusinë

gjermania-780x470

Gjermania ndahet sërish: Harta elektorale tregoi ndarje të thella

Keshilli-i-Sigurimit-OKB

OKB miratoi rezolutën për armëpushim dhe lirim të pengjeve në Gazë

orban

Orban fitoi në Hungari, por jo aq sa pritej

antoni blinken

Blinken në turne diplomatik për të siguruar armëpushim në Gazë

cdu csu ursula fon der leyen

Unioni CDU/CSU fiton zgjedhjet për PE në Gjermani, partitë në pushtet një rënie shumë serioze

Gaza

Numri i palestinezëve të vdekur në Gaza është rritur në 36,731

gjermani-kufi

Gjermania autorizon kontrolle kufitare përpara Euro 2024

Mette Frederiksen 1

Sulmohet kryeministrja e Danimarkës, një burrë e qëllon me grusht në rrugë, ja si paraqitet gjendja e saj

INFO

NA NDIQ