Nuk ka pushim për anglezët, Man United e Liverpool e nisin vitin 2018 me këto ndeshje

0

Man United dhe Liverpool do të kërkojnë ta nisin vitin 2018 me fitore kur të takohen sot me Evertonin, respektivisht Burnley.

Nuk ka pushim në Premierligë. Gjatë ditës së sotme do të zhvillohen disa ndeshje.

Manchester United dhe Liverpool luajtën të shtunën dhe pas vetëm një dite pushim, ata do të zbresin në fushë në ditën e parë të vitit 2018 për xhiron e 22’të në Premierligë.

Liverpooli udhëton e Burnley nga ora 16:00, ndërsa Manchester United gjithashtu do të jetë mysafirë. Djajtë e Kuq do të përballen me Evertonin. /Gazeta Express/