Nuk kanë fund telashet për Barcelonën, dëmtohet portugezi

INA
INA

31/01/2024

Gjërat nuk po shkojnë ashtu siç duhet kohëve të fundit për Barcelonën. Pas humbjes në finale të Superkupës së Spanjës, eliminimit nga Copa Del Rey dhe lajmit për largimin e Xavit në fund të sezonit, blaugranasit tashmë kanë marrë një tjetër lajm të keq.

Klubi blaugranas përmes një njoftimi zyrtar bëri të ditur se Joao Felix ka pësuar një lëndim në stërvitje para duelit me Osasunën që zhvillohet nesër (e mërkurë).

“Në stërvitje mëngjesin e së martës lojtari i ekipit të parë Joao Felix ndrydhi ligamentin e kyçit të djathtë të këmbës. Ai nuk është në dispozicion për të luajtur dhe rikuperimi i tij do të diktojë rikthimin e tij”, thuhej në njoftimin e Barcelonës.

Sipas asaj që ka thënë klubi vetëm një mrekulli do ta shihte Felixin të rikuperohet në kohë për duelin ndaj Napolit në Ligën e Kampionëve më 21 shkurt.

Portugezi gjithashtu do të humbas duelin ndaj Osasunës, ashtu si dhe ndeshjet tjera të ardhshme ndaj Alaves, Granada, Celta Vigo, si dhe atë ndaj Getafes.

Tani, në mungesë të Felixit, Xavi me siguri do të mbështetet tek Lamine Yamal, Robert Lewandowski, Vitor Roque dhe Ferran Torres, ndërsa Raphinha po ashtu i lënduar, pritet që të rikthehet në kohë për duelin ndaj Napolit.
Të rinjtë si Marc Guiu dhe Pau Victor gjithashtu mund të kenë mundësinë që të ftohen nga Xavi dhe të marrin disa minuta gjatë javëvë në vazhdim gjithashtu./Telegrafi/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

zidane-1-600x360

Zidan: Rikthimi në Itali? Pse jo, çdo gjë mund të ndodh

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

Milot Rashica dhe Ernest Muçi.

VIDEO / Goli i parë te Beshiktashi, por Ernest Muçi mbetet me “këmbë në tokë”

luka modric

Mjeshtëria e Luka Modriçit, Real ngadhënjen në finish

xabi alonso

Mega ofertë nga gjiganti europian për Xabi Alonson – 23 milionë euro pagë në vit

INFO

NA NDIQ