“Nuk kemi vjedhur asgjë”, Spalletti: E merituam Evropianin. Juve-Inter për titull?

Picture of INA
INA

24/11/2023

Italia siguroi një biletë për në “Euro2024” vetëm në frymën e fundit, por ai “X” kundër Ukrainës vijon të bëjë ende shumë zhurmë. Në sytë e tifozëve, por dhe një pjesë të opinionit sportiv, Ukrainës iu mohua një penallti e pastër, por nuk e mendon në këtë mënyrë trajneri i “azzurrëve” Luciano Spalletti:

“Ky ishte një episod i dyshimtë, por njerëzit po e trajtojnë si një rast të pastër, nuk ishte kështu. Nuk kemi vjedhur asgjë, jo vetëm që e merituam kualifikimin, por e kemi super merituar të shkojmë në Evropian”, theksoi Spalletti duke u ndalur më pas te problemi i futbollit italian:

“Shoh futbollin italian të mbushur me lojtarë të rinj që vijnë nga jashtë, ndërsa të rinjtë tanë kalojnë nga ekipet zinxhirë, më pas kanë dy zgjedhje, o stolin ose të luajnë në kampionate inferiore”, u shpreh Spalletti duke bërë në fund një koment në lidhje me sfidën Juve-Inter, a është kjo ndeshje për titull?

“Është shumë shpejt për ta thënë këtë. Milan dhe Napoli janë ende në lojë me kohë të plotë, unë i njoh këto ekipe, e di çfarë cilësie kanë, gjithashtu edhe trajnerët e tyre. Janë ekipe top që mund ta fitojnë ende titullin kampion”, u shpreh i Italisë.

TË FUNDIT
10 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
11 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
11 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
11 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
12 orë
Barcelona synon ti besojë stolin

ME TE LEXUARA

16 orë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga
15 orë
E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos
12 orë
Barcelona synon ti besojë stolin
11 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
11 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
11 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
10 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
1 ditë
VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt

LEXO MË SHUMË

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

Jonatan Giraldez

Barcelona synon ti besojë stolin

mourinho jose hoze

E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos

la liga

Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

usyk furi

VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt

cairi klubi hendboll

Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

INFO

NA NDIQ