“Nuk kujtoi masakrën e Reçakut”, Profesori “godet” Ramën: Po i shtohet vasaliteti ndaj Vuçiqit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/01/2023

Reçaku është një nga dëshmitë kryesore që na kujton rrënjët dhe çmimin e lirisë sonë. Në 24 vjetorin e Masakrës së Reçakut, nderojmë 45 shqiptarët civil të masakruar nga forcat e Serbisë.

E gjatë ditës së sotme të gjith shqiptarët kanë kujtuar këtë masakër të Reçakut, por jo edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Përmes një postimi në Facebook, profesori universitar, Enver Bytyçi ka shkruar në lidhje me këtë ngjarje.

Ai tha se “para një viti kryeministri i Shqipërisë bëri një status për Reçakun! Në vend të akuzonte Serbinë për atë masakër, ai në atë status fliste për UÇK-në, më saktë për Hashim Thaçin”.

“Sivjet e harroi Reçakun Edi Rama! Pse e harroi? Sa më shumë ecim në kohë, aq më shumë shtohet vasaliteti i kryeministrit të Shqipërisë ndaj presidentit të Serbisë”, shtoi tutje profesori.

Postimi i plotë:

Para një viti kryeministri i Shqipërisë bëri një status për Reçakun! Në vend të akuzonte Serbinë për atë masakër, ai në atë status fliste për UÇK-në, më saktë për Hashim Thaçin. Se çfarë lidhje kishte Hashimi me Reçakun, një zot e di! Nuk e përmendte as ambasadorin Ëalker!

Sivjet e harroi Reçakun Edi Rama! Pse e harroi? Sa më shumë ecim në kohë, aq më shumë shtohet vasaliteti i kryeministrit të Shqipërisë ndaj presidentit të Serbisë!/ Bota Sot

https://www.facebook.com/enver.bytyci/posts/10160368698167207

 

TË FUNDIT
5 orë
Hungaria, shteti i vetëm i BE-së që votoi kundër rezolutës për Srebrenicën
7 orë
Pas debaklit në Kombet e Bashkuara, Vuçiq mbështillet me flamurin e Serbisë
7 orë
Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar
7 orë
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
8 orë
Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

ME TE LEXUARA

12 orë
Pas dorëheqjes së Kovaçevskit, LSDM-ja fillon përgatitjet për zgjedhjen e liderit të ri
5 orë
Hungaria, shteti i vetëm i BE-së që votoi kundër rezolutës për Srebrenicën
17 orë
Plagosja në Prizren, 11 persona të përfshirë në mosmarrëveshje
11 orë
Si e humbi Fronti një deputet në Llërcë? Ademi: Nuk i pranojmë rezultatet! Ibrahimi: Ankesat të dërgohen në KSHZ
17 orë
Memetit iu caktuan masa kujdesi, deklaroi që nuk ka biseduar me gjykatësin që u kap në flagrancë duke marrë mito
11 orë
Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat
21 orë
Babai dhe dy djemtë e tij të plagosur në Pejë, publikohen emrat e tyre
16 orë
A do ta vazhdojë rrugëtimin politik në LSDM? Bytyqi: Takohem me të gjitha palët e arenës politike

LEXO MË SHUMË

Keshilli-i-Sigurimit-OKB

Hungaria, shteti i vetëm i BE-së që votoi kundër rezolutës për Srebrenicën

vucic

Pas debaklit në Kombet e Bashkuara, Vuçiq mbështillet me flamurin e Serbisë

Arben Taravari3

Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar

izet mexhiti

Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar

Afrim Gashi

Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

srebrenica

Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

INFO

NA NDIQ