Nuk ndalet Halil Kastrati: 7 shtëpi e një banesë veç sot (FOTO)

0

Humanisti Halil Kastrati ka bërë të ditur përmes një postimi se për një ditë ka dhuruar 7 shtëpi e një banesë për një ditë, falë bamirësve që po shtrijnë dorën në këto ditë të vështira.

“Histori te ndryshme e vuajtje te medha, megjithate nga sot vuajtja e tyre zbehet dhe historia ndryshon sepse po behen mw strehim te ri

Me Vushtrrin e kishim ba merrveshjen per ndertimin e 25 shtepive per familjet nevojtare ,Sot perfundoj nisja e ketyre 25 shtepive ne komunen e Vushtrris ,Jetima, Veteran, Invalid e familje me anetare te semure. Keto ishin familjet qe ju nis ndertimi i shtepive te reja

Diten e mbyllem me nje surperize tjeter, ishim dhe e vizituam Gazmend Ademin dhe familjen e tij ne fshatin Berbeniq te Mitrovices. Gazmendi vet invalid, gruan e semure me kancer, jetonin ne nje vende plote lageshti e me kushte shume te renda Ne gjate vizites ja beme surprize lajmin se ata po behen me banese te re dhe i morem nga aty e i derguam ne banesen e tyre te re. Bamires Zoti kurr mos ju humbte”, ka shkruar Halil Kastrati.

Gepostet von Halil Kastrati am Montag, 15. April 2019