Nuk shfuqizohen masat anti-virus, shkak ngecja në vaksinim!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/02/2022

Vaksinimi në Maqedoninë e Veriut ka ngecur dhe për këtë arsye vazhdojnë të jenë në fuqi masat për certifikatat-covid, maskat dhe protokolle të tjera.

Hapi i ardhshëm që Ministria e Shëndetësisë e ka menduar është që mjekët amë t’i thirin pacientët e tyre për tu vaksinuar nëpërmjet SMS-porosive.

BEKIM SALI – MINISTËR I SHËNDETËSISË 1619 3.44 – 4.15 alb

“Gjatë tre javëve të para të mandatit tim kisha disa apele dhe shfrytëzoja çdo mundësi për të bërë apel për vaksinim. Po apelet nuk po ndihmojnë ministër. Pasi që ajo nuk na ndihmoi, tani jemi në fazën e dytë, ku prej sot kemi filluar me ftesa direkte me SMS porosi, direkt në telefon të pacientëve përmes mjekëve amë, me sistemin e Terminit tim, pacientët janë të thirur në 40 punkte të vaksinimit dhe me kohë të caktuar”, tha ministri i Shëndetësisë, Bekim Sali, transmeton TV21.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

punetor ndertimi

Maqedonia e Veriut ka 9 518 vende të lira të punës

naser zyberi

Ziberi: MPB të punojë me më shumë efikasitet në nxjerrjen e dokumenteve personale

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Propozim-vendimi për rroga më të ulëta të funksionarëve dhe deputetëve u mbështet nga Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime

gazi-baba

Komuna e Gazi Babës në Shkup ende nuk po zbaton gjuhën shqipe

palevski vanja

Avramovska-Madiq: Palevski do të ekstradohet menjëherë pas kompletimit të dokumenteve administrative

azerbejxhan

Hiqen vizat mes Shqipërisë dhe Azerbajxhanit

Aksidenti-600x360

19-vjeçari përplas me makinë një këmbësor në Çair, të lënduar edhe dy të mitur në makinë

xhaferi-1-750x430

Xhaferi: Korridori 8 do të ndërtohet deri në vitin 2027

matura-shteterore-provimi

Matura shtetërore në RMV do të bëhet në salla sportive për të parandaluar kopjimin

INFO

NA NDIQ