Nuk u morën vesh për borxhin, përleshen me thikë fqinjët në Gostivar

Picture of INA
INA

29/09/2023

Sektori i Punëve të Brendshme Tetovë ka njoftuar për një përleshje me thikë mes dy fqinjëve në Vrapçisht të Gostivarit, transmeton TV21.

Si pasojë, është arrestuar një 56-vjeçar me iniciale A.C. nga po i njëjti fshat, pasi i njëjti pas një konflikti verbal, kishte sulmuar me thikë fqiun e tij, T.B.(68).

“Është privuar nga liria 56-vjeçarin A.C. nga Vrapçishti i Gostivarit, i cili më parë kishte qenë i raportuar nga fqinji i tij T.B. (68) se për shkak të borxhit, pas një zënke verbale mes tyre e kishte sulmuar me një mjet të mprehtë. Rasti është duke u dokumentuar dhe kundër A.C. do të pasojë parashtresë
përkatëse”, qëndron mes tjerash në njoftim.

TË FUNDIT
2 orë
Menduh Thaçi: Në momentin që largohemi nga tavolina e dialogut, Maqedonia destabilizohet
3 orë
E zbulon MPB-ja! Kërcënimet ndaj gjykatësit kushtetues, i ka bërë një ish deputet në Kuvendin e RMV-vë
3 orë
Në Beograd shfaqen pllakata me foton e Millosheviqit dhe “Kosova është Serbi”
3 orë
Ukraina dhe Moldavia nisin bisedimet për anëtarësim në BE
3 orë
Shteti ju siguron bursa për studime jashtë vendit, por jo dhe punësime

ME TE LEXUARA

14 orë
Mickoski njofton investimin e ri në energjetikë: Sigurohet rrymë për 100 mijë amvisëri, 630 punësime të reja
10 orë
Taravari: Duhet të sjellim ligj për përfaqësim të drejt dhe adekuat, nuk ka nevojë për balancuesin kur kemi ligjin
3 orë
Ukraina dhe Moldavia nisin bisedimet për anëtarësim në BE
14 orë
Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë
9 orë
Fatmir Mexhiti emërohet drejtor i ri i Klinikës së Neurologjisë
1 ditë
Kurti pas eliminimit të Shqipërisë: Krenar me ju, e ardhmja është premtuese
3 orë
Në Beograd shfaqen pllakata me foton e Millosheviqit dhe “Kosova është Serbi”
13 orë
Edhe Shqipëria me skandal në onkologji: Terapinë për kimioterapi nga publikja, i kanë shitur te qendrat private
9 orë
Kurti uron Mickoskin: T’i forcojmë marrëdhëniet bilaterale

LEXO MË SHUMË

Menduh Thaci

Menduh Thaçi: Në momentin që largohemi nga tavolina e dialogut, Maqedonia destabilizohet

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

E zbulon MPB-ja! Kërcënimet ndaj gjykatësit kushtetues, i ka bërë një ish deputet në Kuvendin e RMV-vë

Screenshot_20240625-214455~2

Në Beograd shfaqen pllakata me foton e Millosheviqit dhe “Kosova është Serbi”

Screenshot_20240625-214151~2

Ukraina dhe Moldavia nisin bisedimet për anëtarësim në BE

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Shteti ju siguron bursa për studime jashtë vendit, por jo dhe punësime

Screenshot_11-28-780x439

Të mbjellat tërësisht të shkatërruara në Maqedoni, bujqit apel qeverisë që t’u dalë në ndihmë

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Janë miratuar ndryshimet në Ligjin për Energjinë në Maqedoninë e Veriut

Mucunski stoltenberg

Mucunski: Mbetemi një anëtar i besueshëm i NATO-s me një kontribut të rëndësishëm për paqen globale

pushk-gjahu

Zbatimi i ligjit për armatim në RMV: Një sfidë për sigurinë publike

INFO

NA NDIQ