“Numri 10 e pret”, konfirmohet destinacioni i ri i Kylian Mbappe

ina-online
ina-online

03/11/2023

Në Spanjë janë të sigurt: Kylian Mbappe do të jetë pjesë e Realit të Madridit prej sezonit të ardhshëm. Ylli francez po luan vitin e fundit me PSG-në.

Në verë i përfundon kontrata me kampionët e Francës, teksa që prej datës 1 janar të 2024 pritet të firmosë një parakontratë me “Los Blancos”.

El Chiringuito TV raporton se te Reali janë gati të mirëpresin sulmuesin fantastik, i cili do të mbajë veshur fanellën me numër 10 në “Santiago Bernabeu”.

Florentino Perez tenton prej vitesh të sigurojë shërbimet e 24-vjeçarit. Vetë lojtari nuk e ka mohuar kurrë dëshirën e madhe pët të veshur një ditë fanellën e Realit.

Dhe vera e ardhshme do të finalizojë me sukses “telenovelën”, me klubin spanjoll që do të marrë me parametra zero një nga futbollistët më të mirë në planet.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

muller

Muller largohet nga Bajerni, në garë janë 3 klube nga Seria A

Foto: sportsport.mk

Qeveria i miratoi ndryshimet në Ligjin për Sport

inter fiorentina

VIDEO / Fiorentina kalon në çerekfinale mes dramës së penaltive

andrej

Rrëfimi i Pirlos: Firmosa me Realin, ja pse nuk shkova në Madrid

broja

Broja ndalet nga shtylla, feston United! City bie në “Villa Park”

INFO

NA NDIQ