Nusja dhe krushqit e pritën kot dhëndrrin shqiptar, arrestohet nga policia austriake

Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/02/2023

Duhet të ketë qenë “dita më e bukur në jetë” e një kosovari (24) dhe një hungarezeje. Por nusja dhe 30 të ftuar kanë pritur më kot në zyrën e gjendjes civile në Gmunden (Austri e Epërme), sepse policia e kapi dhëndrin rrugës për në dasmë. Dasmorët më pas marshoi në drejtim të komisariatit.

Pranga në vend të unazës së martesës! Në qelinë e dëbimit në vend të suitës së nusërisë! Një kosovar nga Vöcklabruck e kishte imagjinuar ndryshe – shumë ndryshe “ditën më të bukur të jetës së tij”, shkruan “Krone”, transmeton portali Shtegu. Sepse betimet në zyrën e gjendjes civile Gmunden me një hungareze dhe rrjedhimisht, një qytetar të BE-së është dashur t’i mundësojnë 24-vjeçarit të banojë ligjërisht në Austri.

Mirëpo, policia austriake e ka arrestuar koosvarin para se ta thotë “po”-në e tij me hungarezen dhe e ka dërguar në paraburgim, me qëllim që sa më shpejt ta dëbojë nga Austria.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

INFO

NA NDIQ