Nxënësit nga ShMP “Jahja Kemal ” edhe njëherë e prezantuan vendin tonë në shkencë në Panairin Shqiptar të Shkencës dhe Inxhinierisë (ASEF) për shkollat fillore

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/02/2022

Në anë të një njoftimi për media, SHMP “Jahja Kemal” uron nxënësve që morën pjesë në Panairin Shqiptar të Shkencës dhe Inxhinierisë (ASEF) i cili është një konkurs vjetor i bazuar në projekte, i përqendruar në përmirësimin e cilësisë së arsimit shkencor, rritjen e interesit të nxënësve në shkencë dhe sigurimin e njohjes për arritjet e jashtëzakonshme nga nxënësve të shkollave fillore.

“Ata kanë konkurruar në kategori të ndryshme si:

  1. shkencat natyrore nënkategori: Matematika, Fizikë dhe Inxhinieri, Kimi dhe Inxhinieri dhe Biologji dhe Inxhinieri
  • Shkenca Kompjuterike nënkategori : Web Design, Programimi i simulimit, Zhvillimi dhe Projektimi i Lojërave, Robotika, Lego Sumo dhe Ndjekësi i linjës Lego.
  • Arti pamor nënkatekori: Dizajn industrial, Film i shkurtër, Dizajn posteri, Dizajn 3D i bazuar në kompjuter dhe Arti i instalimi

Nxënësit përsëri na bënë të krenohemi, fituan 13 medalje të artë, 11 të argjenta dhe 20 medalje bronze.

Ne jemi tepër krenarë që kemi një komunitet kaq të talentuar dhe unik të nxënësve, saqë jemi të nderuar t’i quajmë ata intelektualë të rinj.

Urojmë më shumë suksese në garat të ardhshme.”, thuhet në njoftimin.

TË FUNDIT
6 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
15 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
15 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
15 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
15 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

ME TE LEXUARA

6 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
17 orë
Dyert e shkollave të hapura por nuk ka nxënës
16 orë
Orhan Murtezani ministër për Integrime?
16 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
15 orë
Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes
15 orë
Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s
15 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

LEXO MË SHUMË

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

shaqir-fetahu

Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

orhan murtezi

Orhan Murtezani ministër për Integrime?

INFO

NA NDIQ