Nxënësja në Kinë përdor celularin në orën e mësimit, e pëson keq nga profesori

0

Një ngjarje jo e zakonshme ka ndodhur në Kinë, ku një nxënëse deri sa po përdorte celularin e tij në orën e mësimit është urdhëruar ta shkarërrojë atë me ‘çekiç’.
Pasi nxënësja u kap duke e përdorur atë gjatë mësimit në klasë, mësuesi i tij e ka urdhëruar që të shkatërrojë atë, shkruan gazetametro.net.

Në videon e mëposhtme mun ta shikoni se si mësuesi e shikon nxënësen derisa e godet vazhdimisht celularin e saj me çekiç në dysheme, para shokëve të klasës.

Dikush nga klasa e incizoi këtë ndëshkim dhe publikimin e saj e ka bërë ‘Daily Mail’.