OBRM-PDUKM: Dramë e organizuar mes Apasiev-Levicës me BDI-në dhe LSDM-në.

Picture of INA
INA

21/11/2023

“OBRM-PDUKM i sheh incidentet e inskenuara të Levicës si një dramë të lirë, transparente dhe të dakorduar mes Apasiev-Levicës me BDI-në dhe LSDM-në.
Aq më tepër që nga sot në Kuvend ka filluar të funksionojë koalicioni aktual i LSDM, së Majtës dhe BDI-së në qytetin e Shkupit.

Është vërtet i çuditshëm reagimi i dhunshëm i së majtës për Rregulloren, në krahasim me heshtjen në Kuvend për propozimin francez apo për skandalin e onkologjisë.

Në fakt, Apasiev, kur nuk ishte pro filibusterimit dhe ishte partner koalicioni i LSDM-së dhe këshilltar i Prokurorisë Publike Speciale-së, komplotoi që ish-kryetari i Kuvendit Veljanovski të përjashtohej me (citojmë) “shuplaka, shkelma dhe grushte. “.

Teatri i lirë i së majtës, BDI-së dhe SDS-së për një temë që nuk është aspak prioritet i qytetarëve, vetëm tregon çmendurinë e pushtetit dhe shërbëtorëve të saj, se deri ku mund të shkojnë në gjuetinë e pikëve të lira”. thuhet në njoftimin e OBRM-PDUKM-së.

TË FUNDIT
8 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
8 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
11 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
13 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO
14 orë
Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

ME TE LEXUARA

19 orë
Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë
8 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
19 orë
Hiseni zgjidhet zëdhënës i LD-së, Mexhiti autorizohet për bisedimet për qeverinë e re
18 orë
Najçevska i reagon Taravarit: Pse kryetari i Kuvendit të jetë shqiptar?
16 orë
Kina synon të shtrijë ndikimin politik në Maqedoninë e Veriut përmes ekonomisë
16 orë
Nesër vijojnë bisedimet mes VMRO-DPMNE dhe VLEN, në tryezë "kulaçi qeveritar"?
16 orë
Qeveria e re/ Andonovski për REL: Synojmë shumicën prej 2/3 në Kuvend!
16 orë
Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet
14 orë
Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

LEXO MË SHUMË

stefan andonovski

Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

elizabet liz alen allen

Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

izet mexhiti

Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

qeveria

Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

mickoski

Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

Jorgos Gerapetritis

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet

stefan andonovski

Qeveria e re/ Andonovski për REL: Synojmë shumicën prej 2/3 në Kuvend!

vmro vlen

Nesër vijojnë bisedimet mes VMRO-DPMNE dhe VLEN, në tryezë “kulaçi qeveritar”?

kina

Kina synon të shtrijë ndikimin politik në Maqedoninë e Veriut përmes ekonomisë

INFO

NA NDIQ