VMRO-DPMNE: Ruskovska tani ka mundësinë të rrëfejë të gjitha krimet që i ka kryer dhe me urdhër të kujt

Picture of INA
INA

24/11/2023

“Drejtësia ndonjëherë është e ngadaltë, por ajo gjithmonë arrin. Pavarësisht rrethanave që sollën sot përfundimin e karrierës së Vilma Ruskovskës përmes shkarkimit nga pozita e prokurores, sa më pak “vilma” aq më mirë për drejtësi, besim tek gjyqësori dhe tek qytetarët”, thonë nga VMRO-DPMNE.

“Në një situatë ku korrupsioni është kaq i madh dhe i pasanksionuar, është e vështirë të vihet në dukje një organ i drejtë dhe kompetent që do të vlerësojë objektivisht aktorët e drejtësisë. Është plotësisht e mundur që kjo të jetë rezultat i një “përballjeje mafioze” në gjyqësor, por fakti mbetet se Ruskovska mori një degradim maksimal të merituar nga Këshilli i Prokurorëve Publikë.

Si prokurore për të cilën vazhdimisht kemi reaguar si instrument i pushtetit në përndjekjen e disidentëve dhe atdhetarëve, Vilma Ruskovska do të ketë ende mundësi të flasë dhe të rrëfejë të gjitha krimet që ka bërë dhe me urdhër të kujt.

Kjo është vetëm pak drejtësi për të dënuarit padrejtësisht, e vërteta do të vijë me lirinë e tyre dhe përgjegjësinë penale për Ruskovskën dhe bashkëpunëtorët e saj”, theksuan nga kjo parti opozitare.

TË FUNDIT
25 minuta
Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV
31 minuta
Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re
32 minuta
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
1 orë
Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë
9 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

ME TE LEXUARA

21 orë
Ahmeti sot do ti shpalos hapat e ardhshëm të Frontit Evropian
18 orë
MASH: Po dorëzohen tekstet shkollore të miratuara nga klasa e parë deri në të shtatën, nxënësit do t’i kenë të gjitha tekstet shkollore para fillimit të vitit të ri shkollor
12 orë
Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja
21 orë
Memeti do të tërhiqet nga Këshilli i Prokurorëve, lajmërohet se nuk do shkoj në mbledhje
18 orë
Ahmeti: Nuk ka arsye për të shkarkuar Artan Grubin, Fatmir Besimin e Nazim Bushin nga postet partiake

LEXO MË SHUMË

posta-780x439-1

Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV

Izet Mexhiti

Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re

Moti_26-780x470-1

Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima

opozita shqiptare vlen len taravari gashi, kasami, mexhiti

Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë

IMG_2555

Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

dejvid daviv gir geer

Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

IMG_2550

Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

INFO

NA NDIQ