OBRM-PDUKM: Të njëjtën makinë për të cilën akuzon LSDM e ka blerë edhe komuna e Strumicës

INA
INA

15/01/2024

LSDM gënjen për prokurimin e makinerive për vendosjen e shenjave të trafikut, duke shkuar me narrativën se është aferë e madhe, kur në fakt bëhet fjalë për prokurim shtëpiak, reagojnë nga OBRM-PDUKM ndaj akuzave të LSDM-së.

“LSD thotë se një makinë e tillë mund të blihej për (kuotim) “dy deri në tre mijë euro”.
Le të themi se është kështu, bashkangjitur është një link për blerjen e një makinerie të tillë të bërë nga komuna e Strumicës, ku kryetar është Kosta Kostadinov nga LSD. Një makinë e tillë është blerë për një shumë prej 15 mijë eurosh, ose 6 herë më e lartë se sa pretendon LSD se mund të blihet.

Rrjedhimisht, ne do të bëjmë të njëjtat pyetje që bën LSD.

Çfarëdo që thonë dhe gënjejnë nga LSD-ja kleptomane, është e qartë se kryetarët e LSD-së janë kapur në flagrancë”, thuhet në reagimin e OBRM-PDUKM-së./Telegrafi/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

lista zgjedhore

Nesër fillon inspektimi publik i Listës Zgjedhore për zgjedhjet presidenciale dhe kuvendare

Jovan mitreski

Mitreski: Marrëveshjet ndërkombëtare s’mund të ndryshohen me ligj tjetër

osmani taravari

Sondazh: Arben Taravari apo Bujar Osmani, kush do të merr mbështetjen e shqiptarëve më 24 prill?

Bilall Kasami

Kasami: Rikonstruimi stadiumit do të fillojë në muajin mars

policia-1-1-1392x766

Humbet ky papagall në Shkup, kush e gjen merr shpërblim prej 1000 euro

Bujar-Osmani2-1-650x400-1

BDI: Bujar Osmani është kandidati i parë i konfirmuar për President të shtetit

vmro

OBRM-PDUKM: Spasovski dhe Kovaçevski, Maqedoninë e kanë shndërruar në Kolumbi

zjarr cair

Dalin pamje nga zjarri në kafenenë “Baron” në Çair të Shkupit

Bojmacaliev

Bojmacaliev: Me letërnjoftim e vjetër do të mund të udhëtohet edhe në Bosnje e Hercegovinë

INFO

NA NDIQ