OBRM-PDUKM: Votuam buxhetin më të keq deri më tani, në historinë e Shkupit

INA
INA

28/12/2023

Gjatë seancës së djeshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit, nga OBRM-PDUKM thonë se u bë e dukshme koalicioni i formuar nga partitë LSDM, BDI, e Majta dhe Danella Arsovska.

Përfaqësuesit e OBRM-PDUKM shprehen se koalicioni në pushtet po drejtohet nga partitë dhe individë që ndajnë vlera të dyshimta, duke përfshirë krimin, korrupsionin dhe arrogancën. Ata bënë të ditur se në seancën e fundit të Këshillit të Qytetit, është miratuar një buxhet i pazakontë, i cili, sipas tyre, shënon një pikë kulmore në historinë e qytetit.

“Të gjithë së bashku, votuam buxhetin më të keq deri më tani, në historinë e qytetit, në të cilin anulohen investimet kapitale, zvogëlohen subvencionet, për të pasur më shumë para për kriminelët, në rrethin e Arsovskës,” deklaruan ata.

Kritika më e ashpra u drejtua ndaj vendimeve të buxhetit, duke akuzuar se ato favorizojnë kriminelët dhe shkurtojnë mbështetjen për projektet kapitale. OBRM-PDUKM gjithashtu theksoi se ky koalicion është i paaftë dhe i mbështetur nga njerëz me vlera të diskutueshme.

“Është mirë që qytetarët ta dinë se ky është një koalicion i partive të paaftë dhe njerëzve që ndajnë të njëjtat vlera, si krimi, korrupsioni dhe arroganca,” theksuan ata.

Në fund, ata shprehën dyshimet e tyre për motivet e vërteta pas këtij buxheti të papranueshëm dhe sugjeruan se kryetari i qytetit Arsovska ka përfitime personale nga kjo situatë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

Instituti “Arben Xhaferi”: Bujar Osmani ka shkelur ligjin shtatë herë radhazi brenda një viti duke i mbajtur të fshehura shpenzimet e tij si Ministër i jashtëm

Kamionet-1-520x360-1

Pasaporta më shpejt për shoferët e kamionëve dhe autobusëve

Qeveria talat xhaferi

Qeveria konstatoi dhe miratoi tekstin e Strategjisë kombëtare për zhvillim 2024-2044

naim-bajrami

Krahu i Selës i ASH-së vetë apo koalicionim për zgjedhjet, flet Bajrami

Ageler

Ageler: Diskursi i fushatës të fokusohet në çështje esenciale, jo në sulme personale

IMG_9337

Banorët e nisin vetë shkollën shqipe në Nerovë të Krushevës

Arben Taravari

Taravari: Faliminderit, në një kohë rekord nënshkruat për kandidaturën time për President!

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

lsdm mitrevski kovacevski zecevic kryesia

LSDM dorëzon në Kuvend propozim-ligjin kundër rritjes së pagave për funksionarët

INFO

NA NDIQ