OEMVP mbështet kandidaturën e Muharrem Salihut për Parlamentin Evropian

Picture of ina-online
ina-online

22/05/2024

ODA EKONOMIKE E MAQEDONISË VERI-PERËNDIMORE MBËSHTET KANDIDATURËN E MUHARREM SALIHU PËR PARLAMENTIN EUROPIAN

Oda ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore shpreh mbështetjen dhe mirënjohjen e plotë për biznesmenin dhe vizionarin z. Muharrem Salihu, i cili kandidon si eurodeputet për Parlamentin Europian më 8-9 qershor.

Për vite me radhë, z. Salihu ka treguar një angazhim të palëkundur duke shërbyer si model i asaj se si duhet të profesionalizohet çdo biznes, madje është edhe shembull i asaj se si një biznes duhet të pozicionohet dhe të zhvillohet krahas konkurrencës së hatashme siç është rasti i tij në Itali, gjegjësisht në Venedik.

Si një biznesmen dhe filantrop i mirënjohur, z. Muharrem Salihu (i njohur si Marko në Itali) ka kontribuar në mënyrë të rëndësishme për shoqërinë tonë. Me përvojën e tij të gjerë në botën e biznesit dhe me një etikë pune të pashembullt, ai do të sjellë ndryshime pozitive në mbrojtje të interesave shqiptare në Parlamentin Europian. Ai është personi i duhur për të na përfaqësuar dhe për të siguruar një të ardhme më të mirë për të gjithë ne.

Duke qenë se është një mik i parezervë i biznesit shqiptarë kudo, OEMVP vlerëson se z. Salihu është ambasadori më i mirë edhe i komunitetit të biznesit shqiptar.

Andaj përkrahja për të njejtin vjen edhe si rekomandim nga Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri Perëndimore, duke pasur parasysh nevojën për eksponimin e kuadrove dhe fytyrave të përgatitura qoftë profesionalisht por edhe si veprimtarë të dalluar të çështjes kombëtare.

TË FUNDIT
11 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
20 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
20 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
20 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
21 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

ME TE LEXUARA

22 orë
Orhan Murtezani ministër për Integrime?
21 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
21 orë
Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes
21 orë
Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s
21 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia
20 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
20 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
20 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

LEXO MË SHUMË

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

shaqir-fetahu

Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

orhan murtezi

Orhan Murtezani ministër për Integrime?

INFO

NA NDIQ