Oferta e habitshme që pritet të marrë Luka Modric nga Real Madridi…

ina-online
ina-online

21/02/2024

Ashtu si Toni Kroos, Luka Modric, mesfushori me përvojë i Real Madridit, sheh përfundimin e kontratës së tij me ‘Merengue’ në qershorin e ardhshëm.

Këtë sezon, 38-vjeçari ndërkombëtar kroat, megjithatë, pa kohën e tij të lojës në rënie me afrimin e të rinjve Jude Bellingham, Eduardo Camavinga, Aurélien Tchouaméni dhe Federico Valverde.

Në total, ai ka grumbulluar deri më tani 28 paraqitje në të gjitha kompeticionet me 1461 minuta lojë, të mjaftueshme për t’i shtyrë drejtuesit e tij të vënë në dyshim çështjen e së ardhmes së tij, ndërsa ai feston ditëlindjen e tij të 39-të në shtator.

Dhe nëse lojtari tashmë ka shprehur dëshirën e tij për të vazhduar edhe një sezon, befas mësohet se “los blancos” po përgatiten për t’i ofruar një kontratë të re kroatit. Mësohet se Shtëpia e Bardhë më në fund mund t’i ofrojë një zgjatje të kontratës, por për të qenë pjesë e stafit të Carlo Ancelottit!

Për momentin, “Topi i Artë” 2018 raportohet se e ka refuzuar me mirësjellje këtë propozim, ndërsa shoku i tij i skuadrës, Toni Kroos, ka marrë një ofertë për ta vazhduar. Rasti Modric do të jetë një nga çështjet e mprehta për t’u menaxhuar në fund të sezonit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkendija

Shkëndija e “shkatërron” Sileksin në Tetovë, Struga ndalet me barazim

manchester united

Manchester United tremb PSG-në me çmimin e Rashford

futboll

Panik në kampionatin italian, lojtari i Romës “shembet” në fushë

myrto uzuni

VIDEO/ Myrto Uzuni shënon golin e 10-të në La Liga, e feston me “shqiponjë”

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

XHAKA GRANIT

Xhaka pasi fitoi titullin me Leverkusenin: Shkruam historinë, secili nga ne në klub tani është legjendë

Jasir Asani

FOTO/ I gatshëm për një martesë dhe një familje të madhe, Jasir Asani zbulon kush është vajza që i ka “rrëmbyer” zemrën

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

INFO

NA NDIQ