OJQ “Pulse of Democracy” firmos memorandum bashkëpunimi me komunën e Kumanovës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

26/01/2022

Sot ne komunën e Kumanovës u nënshkrua memorandum bashkëpunimi mes komunës së Kumanovës e përfaqësuar nga kryetari Maksim Dimitrievski si dhe OJQ Pulse of Democracy e përfaqësuar nga kryetari Arbnor Iseni.

Të vetëdijshëm që shoqëria civile është një faktor shumë i rëndësishëm që kontribuon në krijimin e opinionit publik dhe me veprimtarinë tonë ndikojmë në përmirësim të vlerave sociale dhe kohezionin kombëtar, ne do të veprojmë për afirmimin e vlerave demokratike, demokracisë dhe realizimin e të drejtave dhe lirive themelore të njeriut, sundimin e ligjit dhe përparimin e përgjithshëm shoqëror dhe do të inkurajajojmë vlerat që do të sjellin përparim të përgjithshëm në Republikën e Maqedonisë së Veriut, si dhe në Komunën e Kumanovës.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

lindita ahmeti

ITSHKSH përkujtoi studiuesen Lindita Ahmeti

IMG_1415

Vuçiq ankohet në OKB: punët e Maqedonisë së Veriut s’i pengon Serbia, por Albin Kurti

inbound5716384559552820021

Vuçiqi vazhdon me ”përalla”, pretendon se shtypja ndaj serbëve në Kosovë është shtuar

speciazilanta

Specializantët privatë pezullojnë përkohësisht grevën: Nuk do të ndalemi deri në zgjidhjen e problemeve tona

inbound1570935745553072141

Shefja e UNMIK-ut: Vazhdoj ta theksoj kërkimin e përgjegjësisë për incidentin në Banjskë

vucic vjosa osmani

Nis seanca për Kosovën në OKB, Osmani përball Vuçiqit

ASH

ASH: Ranë maskat, Mickoski shpalosi bashkëpunimin që ka me opozitën shqiptare

pasaporta

Dokumentet personale do të mund të merren edhe të mërkurën

inbound8095449253420538831

Valbona Adili Emini: Pabarazia gjinore në politikë ndihet kudo edhe pse kemi gra të forta e të emancipuara

INFO

NA NDIQ