OKB-ja mban zi për 171 anëtarë të stafit të vrarë në Gaza

INA
INA

26/03/2024

OKB-ja mban zi për 171 anëtarë të stafit të vrarë nga ushtria izraelite gjatë luftës në Gaza.

Sot është dita e 171-të e luftës së Izraelit kundër Gazës dhe janë gjithashtu 171 anëtarë të stafit të OKB-së të vrarë.

Philippe Lazzarini, kreu i agjencisë së ndihmës së OKB-së për refugjatët palestinezë (UNRWA) përmes një postimi në “X” bëri sërish thirrje për armëpushim,

“Shpresoj që thirrja e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për një armëpushim të menjëhershëm dhe të qëndrueshëm do t’i sjellë Gazës dhe rajonit paqen që populli i saj e meriton kaq mirë”, u shpreh ai.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhje maqedoni

Fillon gara për deputetë, edhe pesë ditë fushatë presidenciale

dimri-bore temperatur

Në viset malore reshjet e shiut do të kalojnë në reshje të borës, njihuni me parashikimin e motit për Maqedoninë e Veriut

ballkani-1024x873-1

Nevojitet ritëm i shpejtë për reformat në gjithë Ballkanin Perëndimor

NATO

NATO, shtim forcash në dy vatra të nxehta ballkanike

IMG_1227

Shqiptarët mbeten pa deputet në Kroaci, Ermina Lekaj Prljaskaj nuk siguroi votat e duhura

eu-be-rusi ndikimi rus ballkan

Sondazhi i IRI-t: Shumica në Ballkan janë për në BE dhe kundër Rusisë, serbët s’duan BE dhe pro Rusisë

IMG_1225

HDZ fitoi zgjedhjet parlamentare në Kroaci

zgjedhje maqedoni

Sot nisi fushata për zgjedhjet parlamentare

Nora-Taravari-921x614

Zonja Nora Taravari tregon për jetën me doktorin dhe arsyen pse ai vendosi të kandidojë për president

INFO

NA NDIQ