OKB miratoi rezolutën për armëpushim dhe lirim të pengjeve në Gazë

Picture of INA
INA

11/06/2024

Këshilli i Sigurisë së KB-së ka miratuar rezolutën amerikane që mbështet propozimin e fundit të Izraelit për armëpushim dhe lirimin e pengjeve dhe i bën thirrje Hamasit palestinez që ta pranojë ofertën.

Gjithsej 14 anëtarë të Këshillit të Sigurisë së KB-së votuan pro rezolutës, asnjë kundër, ndërsa Rusia ka qenë e përmbajtur.

Në kumtesën e Hamasit thuhet se është i gatshëm të bashkëpunojë me ndërmjetësit për zbatimin e parimeve që përmban plani.

TË FUNDIT
1 orë
Siljanovska pret që përbërja e re qeveritare të punojë në përputhje me interesin kombëtar maqedonas dhe në interes të qytetarëve
4 orë
Aggeler uron Qeverinë e re: Pres të vazhdojmë partneritetin
5 orë
Taravari e mori detyrën si ministër, menjëherë takoi kirurgët...
5 orë
Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut
7 orë
Taravari mori detyrën e re, nga sot drejton ministrinë e Shëndetësisë

ME TE LEXUARA

22 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
7 orë
Taravari mori detyrën e re, nga sot drejton ministrinë e Shëndetësisë
20 orë
Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara
5 orë
Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut
20 orë
Sela: Nuk do jemi prezent në votimin e një qeverie e cila nuk është legjitime dhe nuk e ka legjitimitetin e shqiptarëve
5 orë
Taravari e mori detyrën si ministër, menjëherë takoi kirurgët...
1 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut, pasdite paralajmërime për shi

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240624-183025~2

Siljanovska pret që përbërja e re qeveritare të punojë në përputhje me interesin kombëtar maqedonas dhe në interes të qytetarëve

Angela Ageler

Aggeler uron Qeverinë e re: Pres të vazhdojmë partneritetin

FB_IMG_1719231583046

Taravari e mori detyrën si ministër, menjëherë takoi kirurgët…

derivate nafta dizeli benzin

Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut

taravari ilir

Taravari mori detyrën e re, nga sot drejton ministrinë e Shëndetësisë

xhaferi mickovski]

Xhaferi ia dorëzoi mandatin Mickoskit

Mickoski

Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut

kombetarja

Përballja me Spanjën “jetë a vdekje” për Shqipërinë

biden-trump

Çfarë pritet prej debatit presidencial Biden-Trump?

INFO

NA NDIQ