Onana në prag të marrëveshjes me United, këto janë detajet

ina-online
ina-online

14 Korrik, 2023

Sipas gazetarit dhe eksperit të transferimeve Fabrizio Romano, portieri André Onana është në prag të bashkimit me Manchester United, shkruan Gazeta Metro.

Gjatë darkës së lamtumirës në Milano në restorantin Botinero të Javier Zanettit, Romano postoi një foto të Onanë, ku flitet për transferimin e tij.

Marrëveshja Manchester United-Inter mendohet se është drejt përfundimit, ndërsa detajet e mbetura janë duke u përpunuar.

Onana ka të ngjarë të bashkohet me Manchester United së shpejti, me të gjitha palët e përfshira duke pritur me padurim njoftimin zyrtar.

Sipas raportimit të Romanos, lëvizja është drejt përfundimit dhe është vetëm çështje kohe që marrëveshja të finalizohet.

Ardhja e Onanës në Manchester United do të forconte opsionet e portierit të klubit dhe do të ofronte konkurrencë për numrin aktual të David de Gea.

“André Onana në darkën e tij të fundit në Milano, këtu në restorantin Botinero të Javier Zanetti. Manchester United dhe Inter janë afër detajeve përfundimtare të marrëveshjes. Të gjitha palët presin që Onana të bëhet lojtari i ri i Man United në orët në vijim. Pothuajse atje”, ka shkruar Romano.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

totenham-tottenham

Këto janë 11-shet startuese të derbit londinez mes Arsenal dhe Tottenham

coman-bajern-psg-

VIDEO/ PSZH fiton me “poker” ndaj Marsejës, pa Kilian Mbape-n

broja

Broja i emocionuar me rikthimin në fushë pas nëntë muajve

Atletico-Madrid

Atletico fiton derbin e Madridit

adnan-januzaj

Januzaj nga La Liga sërish rikthehet te Premier Liga

vinicius

Realit i rikthehet ylli brazilian, Vinícius gati për derbin e Madridit

massimiliano-allegri_15r5yo9lfzicg1kw8p87d4nrer

Allegri shpërthen pas humbjes: Titulli? Nëse jemi në top katër është sukses

barcelona kampion

Përmbysja e çmendur e Barcelonës ndaj Selta Vigos

lukaku

Lukaku: Mjaftoi një telefonatë që të kaloja te Roma, Mourinho e di mirë çfarë burri jam unë

INFO

NA NDIQ