OnePlus rivalizon Apple dhe Samsung me tabletin e parë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/02/2023

OnePlus më në fund është gati të zbulojë tabletin e saj të parë dhe është aq i ndryshëm saqë ja vlen të konsiderohet në një det tabletësh Android.

OnePlus Pad vjen me ekran 11.6-inç me një raport të pazakontë 7:5 dhe frekuencë rifreskimi prej 144Hz. Dizajni e bën më të lehtë të mbahet në duar falë skajeve 2.5D dhe një kamër të pasme e cila nuk do të përfundojë pas gishtave tuaj.

Disa detaje teknike nuk janë të disponueshme në këto moment por OnePlus Pad do të fuqizohet nga çipi MediaTek Dimensity 9000 dhe 12GB RAM. Jetëgjatësia e baterisë pritet të jetë e lartë falë kapacitetit 9510 mAh me deri në 14.5 orë duke parë video.

Gjithashtu falë karikimit 67W SuperVOOC mund të shkojë në 100 përqind në 80 minuta. Me Dolby Atmos, tableti premton audio cinematike, raporton PCWorld.al

OnePlus Pad vjen me lapsin Stylus dhe një tastierë magnetike, dhe kështu përdoruesit nuk kanë pse të blejnë aksesorë më vete. Softueri do të jetë shumë familjar për përdoruesit të cilët kanë një telefon OnePlus.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

intel

Intel zbulon kompjuterin më të madh neuromorfik në botë “të frymëzuar nga truri i njeriut”

rrjete sociale instagram facebook tik tok

Ky rrjet social mund ta kërcënojë Facebook, Instagram dhe TikTok

facebook-meta

Çfarë bën inteligjenca e përmirësuar artificiale e WhatsApp, Instagram, Facebook dhe Messenger

perdoruesit-e-telegram-mund-te-terheqin-cdo-mesazh-te-derguar-e-madje-biseda-te-plota_5c9920008d185

Shpërndanin fotografi dhe video të ndryshme intime, kërkohet paraburgim për administratorin e grupit “Albkings”

nasa-toka-bota-zjarre

Bën kaq nxehtë, sa Toka rrotullohet më ngadalë

bill

“Edhe unë mund të humbas punën time”, thotë Bill Gates – teksa flet për të ardhmen e Inteligjencës Artificiale

nasa

Një helikopter i vogël robotik dërgoi mesazhin e fundit nga Marsi

apple-iphone-15-pro-3

Apple bëri të mundur që përdoruesit të shkarkojnë aplikacione nga faqet e internetit

bota-rrezik globi toka

Parashikimet e Nikola Teslës që janë realizuar deri tani

INFO

NA NDIQ