Opozita shqiptare në Maqedoni po doken tuca

INA
INA

31/01/2024

Berat Buzhala

Problemi ma i madh i opozites shqiptare ne Maqedoni eshte qe i ka vjerre shpresat te Albin Kurti. Po doken tuca. Kesi qe vijne ne Prishtine me dale ne syret me Albinin, qe mandej votuesi shqiptar ne Maqedoni me i pa, edhe me thane “keta i don Albini, pra po i votojme”.

Nuk funksionon keshtu o trima. Votuesit shqiptare atje ka mundesi qe edhe e dojne Albinin, ama ata gjithashtu kane qef qe ju me kane pak ma te sigurte ne vetevete, e jo keshtu ne forma primitive, me porosi, e me syreta. Ma shume jeni kah e ofendoni veten, se sa kah e ndihmoni.

Bile edhe Albini ju respekton pak ma shume, kur ju i thuni “rri mos u perzi, sa na vete e mujme Ali Ahmetin”.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pasaporta dokumente personale

Delegacioni i BE-së: Çdo anëtare e BE-së do të vendos vetë nëse i pranon pasaportat me emrin e vjetër të Maqedonisë

kshz-2-800x445

Osmani, Taravari dhe Dimitrievski siguruan nënshkrimet, mbeten të tjerët

ut zaim

Xheladini: Pse rritje pagash vetëm për Universitetin “Kirili dhe Metodi” në Shkup dhe jo për Universitetin e Tetovës

gjykata-kushtetuese

Gjykata kushtetuese duhet të sjellë vendim për “nacionalitetin” në Ligjin për evidencën amë

musa blerim

“Siklet” në BDI! Musa Xhaferi insiston që të jetë bartës liste në zonën e 5-të zgjedhore, Blerim Bexheti në zonën e 1-rë

kuvendi parlamenti

Kuvendi do ta mbajë mbledhjen e 145-të: zgjedhja e anëtarit të KSHZ-së, vazhdimi i vlefshmërisë së pasaportave, ligji për lojërat e fatit…

Bujar Osmani

Osmani: Ukraina lufton për të gjithë ne! Nëse fiton Rusia, ne e kemi radhën

universiteti-i-tetoves-UT

5 universitetet shtetërore reagojnë kundër diskriminimit që ua ka bërë Kuvendi dhe Qeveria

lista zgjedhore

Prej sot mund të verifikoni nëse gjendeni në listën zgjedhore

INFO

NA NDIQ