Orban tentoi që t’i puthte dorën, Presidentja e Moldavisë e refuzon

INA
INA

5 Qershor, 2023

Presidenti hungarez Viktor Orbán mori pjesë të enjten në samitin e Komunitetit Politik Evropian në Moldavi, por së fundmi është përhapur një video në rrjetet sociale që tregon se si ai përjetoi një moment të sikletshëm nga Presidentja e Moldavisë.

Maja Sandu e priti Orbanin në kështjellën Mimi dhe kur u takuan, Presidenti hungarez donte t’i puthte dorën.

Mirëpo ajo e ka refuzuar.

Në videon e shpërndarë në rrjetet sociale shihet se Orban në atë moment ka qenë mjaft i hutuar, transmeton Kurir.

Nuk dihet pse Maja Sandu vendosi të refuzojë puthjen e Orbanit, por ka mundësi që të jetë për mosmarrëveshjet e tyre politike, kryesisht për luftën në Ukrainë dhe Vladimir Putinin.

shih videon KËTU

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

medvegja

“Këndonin këngë nacionaliste”- Serbët sulmojnë me gurë e mjete të rënda shtëpinë e shqiptarit në Medvegjë (FOTO)

Radojcic vilat pasuria

Sveçla tregon se për çka do ta shfrytëzojnë vilën e Radojçiqit!

IMG_5648

Publikohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku (VIDEO)

robert fico

Partia majtiste e ish-kryeministrit pro-rus i fiton zgjedhjet në Sllovaki

supermarketet-800x445

Mbyllen edhe 10 markete që nuk kanë zbritur çmimet!

IMG_5646

Policia e Kosovës me dëshmi të reja: ja ku dhe si u përgatit sulmi (VIDEO)

Digital era Romaing

Prej sot roamingu me BE më lirë për qytetarët e Maqedonisë së Veriut

sulmi turqi

VIDEO/ Del nga makina dhe vrapon, momenti kur terroristi hedh veten në erë pranë Parlamentit në Ankara

erdogan

“Terroristët nuk do të kenë kurrë sukses”, thotë Erdogan

INFO

NA NDIQ