“Ore lepurush ta heq gurmazin”, “luftë” në Kuvend ende pa nisur seanca, deputetët kërcënojnë gardën (VIDEO)

ina-online
ina-online

07/12/2023

Deputetët e Partisë Demokratike janë futur herët këtë të enjte në sallën e Kuvendit dhe janë përplasur me anëtarët e Gardës. Në seancën e sotme në Kuvend pritet të kalojë nen për nen buxheti. Sharje, ofendime dhe kërcënimet nuk kanë munguar nga deputetët e opozitës.

“He more fol, të duket vetja trim ty, fol, se ke bërë nja dy herë trimin ti” i drejtohet Luan Baçit njërit prej gardistëve. “Ore lepurush të heq gurmazin”– dëgjohet një tjetër zë më tej që nuk dallohet se kush është prej deputetëve. “Na thyet duart”- ankohet deputeti Bledion Nallbati.

Deputetët e Foltores nuk janë lejuar nga Garda që të grumbullojnë karriget dhe t’i përmbysin, siç kanë bërë në seancat e fundit.

Në “luftën për karrige” ka përplasje fizike midis disa deputetëve, Lefter Gështenja, Asllan Dogjani dhe Bledion Nallbati të cilët u konfrontuan me gardistët.

Ata madje përdorën edhe fjalor jo të përshtatshëm ndaj gardistëve.

Në seancë mungon Sali Berisha, i cili është i përjashtuar, së bashku me 5 deputetë që e mbështesin, Flamur Noka, Elda Hoti, Albana Vokshi, Gazment Bardhi dhe Edi Paloka.

Shiko Videon KETU

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ushtria forcat e armatosura shqiperi

Shqipëria e 90-ta në botë për fuqinë ushtarake, vendi dytë në rajon

Baza ajrore Kucove

Baza e NATO-s në Kuçovë merr jehonë, Rama paralajmëron edhe bazën detare

UT Universiteti tetoves

VLEN: BDI nxori në rrugë elitën intelektuale shqiptare

Koridori-8-10d

Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni

shqiper kosov

Filloi zgjerimi dhe asfaltimi i rrugës që e lidh Kosovën me Shqipërinë

thumbs_b_c_9349a89cefb82dd84330a3a5dea34148

Përurohet baza ajrore e NATO-s në Shqipëri

pompa-benzines-derivatet-naftes

Lirohet çmim i naftës, shtrenjtohet çmimi i benzinës në Maqedoni

partite politike shqiptare VLEN BDI Populli PDSH ASH Sela PDE

Përpos liderëve këto janë emrat e disa kandidatëve për deputetë që po kalkulohen në Nj.6 zgjedhore?!

Albin Kurti Shkup

​Kurti: Ballkani Perëndimor është i kërcënuar nga shteti serb

INFO

NA NDIQ