Organizatat Joqeveritare kërkojnë dorëheqjen e Joveskit

INA
INA

17 Gusht, 2023

Platforma e organizatave joqeveritare për luftë kundër korrupsionit kërkon dorëheqjen e Kryeprokurorit Lubomir Jovevski për shkak të zjarrit në Spitalin Modular të Tetovës. Kjo platformë vlerëson se hetimi nuk ka qenë i plotë dhe nuk ka përfillur mjaftueshëm ekspertizën gjermane, gjë që ka ngjallur dyshime në opinion për veprim joprofesional të Prokurorisë.

“Hetimi i Prokurorisë Publike për rastin nuk është i plotë dhe nuk vlerëson mjaftueshëm konkluzionet e paraqitura në ekspertizën zyrtare të ekspertëve gjermanë, si rezultat i së cilës në opinion flitet për dyshime lidhur me procedimin joprofesional të Prokurorisë dhe shmangien e rrethanave që mund të zgjeronin akuzën dhe të përfshijnë persona të tjerë” – Përfaqësuese e Platformës se OJQ-ve.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-09-22-00-08-01-741-edit_com.facebook.katana

Ndërron jetë Musadik Pajaziti i Grupit të Kumanovës

Screenshot_2023-09-21-23-35-55-588-edit_com.facebook.katana

Ringjallet “Ilirida”

higjiena komunale shkup protest

Këshilltarët e ASH-së rrëzojnë vendimin e Maznevës, rikthejnë në punë punëtorët e NPK “Higjiena Komunale” Shkup

IMG_5173

Kasami takim me Lazim Destanin, çka u dakorduan?

policia-1-1-1392x766

Dramë në Shkup: Përleshen fizikisht dy kinezë

harta-komunat-shqiptare-maqedoni

“Struga dhe Çairi më së paku premtime të mbajtura”/14 komuna shqiptare “nën thjerrën” e IDEA-s

IMG_5172

Fronti Evropian? – Hoxha: Nuk duhet hedhur si ide, jemi të hapur të bisedojmë!

IMG_5169

Taravari: Aleanca ka besueshmëri stabile në elektorat

IMG_5171

Spitali i Kumanovës me drejtore të re

INFO

NA NDIQ