OSBE/ODIHR do t’i prezantojë aktivitetet për zgjedhjet

INA
INA

21/03/2024

Zyra për institucione demokratike dhe të drejtat e njeriut të OSBE-së (ODIHR) sot do t’i prezantojë aktivitetet e planifikuara për zgjedhjet e ardhshme presidenciale dhe parlamentare në shtet.

Rolin e misionit vëzhgues të ODIHR-së në zgjedhje dhe aktivitetet e saj të planifikuara në konferencë për shtyp do t’i prezantojë Xhilian Shtirk, shefe e e misionit për vëzhgim të zgjedhjeve të ODIHR-së.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ASH

ASH: Mickoski konfirmoi se po përgatitet një front anti BE dhe NATO

kandidatet president maqedoni zgjedhjet

Edhe 4 ditë deri në përfundim të fushatës për zgjedhjet presidenciale, ja çfarë premtojnë e për çfarë akuzojnë kandidatët

Mickoski

Mickoski premton pajtimin dhe bashkimin kombëtar maqedonas

FILIPCE-768x507-1

Filipçe: VMRO-DPMNE i gënjen qytetarët! Misajllkovski: Jam optimist për zgjidhje më të mirë për BE

fatmir besimi

Besimi: Deri në vitin 2028 paga mesatare 900-1000 euro

vankovska

Vankovska: Nuk mjaftohemi me një kolltuk dhe një pozicion, ne kemi një kauzë

Pendarovski Siljanovska

Pendarovski: Kam treguar se çfarë do të thotë të jesh president i të gjithë qytetarëve

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: Në zgjedhje vendoset nëse Maqedonia do të jetë pro-evropiane

Arben Taravari Bujar Osmani

Ku dallon Arben Taravari dhe Bujar Osmani?

INFO

NA NDIQ