Osmani: BDI i ka njerëzit më të dijshëm të popullit! (VIDEO)

ina-online
ina-online

07/11/2023

Bujar Osmani në Klan Debat me Xhumadije Ibraimin rikujtoi qëndrimin e kreut të BDI-së, Ali Ahmeti se shqiptarëve në Maqedoni nuk iu duhen më shumë se dy lista zgjedhore në garë, për shkak se, siç thotë ai, kështu pamundësohet defaktorizimi i shqiptarëve në parlament.

BDI, sipas Osmanit, është shumë më tepër sesa parti politike.

“BDI është një mision i madh, është një narrativ i madh, i cili jo vetëm që ka rrënjët diku thellë në të kaluarën më të ndritshme të shqiptarëve, por është e mbështetur nga njerëzit më me eksperiencë dhe më të dijshëm që i ka populli këtu dhe prandaj është edhe platformë e pakrahasueshme me këto subjektet eksperimentale, të cilat krijohen sot, mbyllen nesër ose kanë kauza personale”, deklaroi Osmani./KlanMacedonia

 

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_6922

Sela: Nuk mund të shesin opozitarizëm ata që 20 vite nuk u kujtuan për shqiptarët, dhe shkelin marrëveshjet

Mexhiti gashi kasami

Gashi, Kasami dhe Mexhiti bashkëbisedim me mërgimtarët në Zvicër

pendarovski-nato

Pendarovski: Maqedonia e Veriut është një vend i vogël me ambicie të mëdha klimatike

Dimitar Kovacevski

Kovaçevski: Me një sistem tatimor efikas dhe politika pozitive, sigurojmë stabilitet financiar të vendit

Arben Taravari

Taravari sqaron gjitha dilemat dhe akuzat, ASH është faktor, do të dij si të veprojë

arben taravari

Taravari: Bota është e polarizuar, mesazhet e Lavrov janë të pritshme

Screenshot_162

Skandal në Shkup! Një grua ua mundësoi dy burrave të kenë marrëdhënie seksuale me dy të mitura, më pas i xhiroi

Bilall Kasami

Kasami: Bujari e solli Llavrovin në Shkup që të flas kundër shqiptarëve dhe Kosovës

Zekiri muhamed

Zekiri duhet t’i kthejë mbi një milion euro

INFO

NA NDIQ