Osmani: BDI nuk do të jetë pjesë e Qeverisë së ardhshme nëse e ka 1 votë më pak se një parti tjetër

Picture of INA
INA

26/11/2023

Ministri i Punëve të Jashtme nga radhët e BDI-së Bujar Osmani në emisionin “ClickPlus” në TV21 ka theksuar se BDI nuk do të jetë pjesë e Qeverisë së ardhshme nëse e ka 1 votë më pak se një parti tjetër.
“BDI po e patë 1 votë më pak se ndonj parti politike tjetër prej sot po j’u nënshkruaj në emër të BDI-së, në emër të Ali Ahmetit si zëdhënës i tij, si nënkryetarë, BDI do të nënshkruaj se nuk do të jetë pjesë e Qeverisë me asnjë kusht. Shqiptarët nuk mund të përfaqësohen në Qeveri përveç se nga fituesi”, tha Osmani.

Për më shumë ndiqni emisionin “ClickPlus” në TV21 të hënën nga ora 21.30.

TË FUNDIT
5 orë
Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin "pro" BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër "ata janë të kapura"
6 orë
“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit
6 orë
Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar
8 orë
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
8 orë
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

ME TE LEXUARA

14 orë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti
8 orë
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë
14 orë
Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni
8 orë
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
14 orë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti
6 orë
Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar
1 ditë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

LEXO MË SHUMË

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

Screenshot_2024-05-20-22-03-17-614_com.android.chrome-edit

“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

kastriot-rexhepi

Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

kuvendi-ri

A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

EVN

EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik “GENERALKA WEEKEND 24”

INFO

NA NDIQ