Osmani do të inicojë një vizitë në Mitrovicë, thirrje për qetësimin e tensioneve

INA
INA

26 Maj, 2023

Kryesuesi i OSBE-së dhe ministri i Jashtëm, Bujar Osmani, pas trazirave që ndodhën sot në Kosovë, bëri thirrje për qetësim të tensioneve.

“Është thelbësore të ruhet paqja dhe stabiliteti. OSBE-ja është e gatshme të ofrojë ndihmë, dhe Misioni i OSBE-së në Kosovë ka besueshmërinë dhe besimin e qytetarëve dhe institucioneve për të ofruar mbështetje”, ka shkruar Osmani.

Ai bëri të ditur se shumë shpejt do të inicojë sërish vizitë në Mitrovicë. Në përleshjet mes policisë së Kosovës dhe shtetasve të nacionalitetit serb, ka pasur të lënduar. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pacolli pasuria

Iku me 3 marka dhe u kthye me 3 miliardë, historia e pabesueshme e Pacollit

mickovski

Mickoski ofron tri data për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme

arsim sinani

Sinani për 100 ditëshin e ASH-së në Qeveri

feta sela

Alimi: Më ofruan liri me kushtin, ta tradhëtoj Selën

ambulanca-aksident

Humb jetën në Itali kamionisti shqiptar, shpëton mrekullisht djali i tij. Plagosen 8 të tjerë

vjosa osmani

Presidentja Osmani merr një telefonatë të rëndësishme nga Amerika, zbardhen detajet nga biseda

besnik bislimi albin kurti

Zëvendësi i Kurtit publikon dokumente të Serbisë: Beogradi përgatit mënyrën për ndarje të Kosovës

fejzi hajdari

Hajdari: Çka e pret Maqedoninë e Veriut?

Albin-Kurti1

Kurti: Nëse ka pajtueshmëri, mund ta thelloj vizionin për Asociacionin

INFO

NA NDIQ