Osmani ftohet në vizitë urgjente në Ukrainë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

19/02/2022

I pari i diplomacisë së Ukrainës, Dmytro Kuleba e ka ftuar Bujar Osmani, së bashku me MPJ e Suedisë, Ann Linde dhe MPJ të Polonisë Rau Zbigniew, të cilët përbëjnë treshen e OSBE-së, që të udhëtojnë për në Ukrainë.

Sipas Kuleba-s duhet një vizitë urgjente në Ukrainë, siç e quan ai “faktëmbledhëse, në kuadër të mekanizmit të paralajmërimit të hershëm”.

Kuleba ftesën e ka bërë publike nëpërmjet tuiterit.

TË FUNDIT
3 minuta
Bastiset shtëpia dhe ambientet e zyrës të prokurorit Ixhet Memeti, dyshohet për mitmarje
3 minuta
Qeveria e re VMRO dhe VLEN, një miliardë euro për komunat
18 minuta
SHBA: Aksioni policor në veri, i pakoordinuar dhe përshkallëzon tensionet
21 minuta
Alarmon ministri kroat: Situata në Kosovë nuk është e mirë, ja për çfarë po përgatitemi
22 minuta
Alarmon ministri kroat: Situata në Kosovë nuk është e mirë, ja për çfarë po përgatitemi

ME TE LEXUARA

13 orë
Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar
22 orë
Komisioni Evropian fton Shkupin dhe Athinën t’i përmbahen marrëveshjes për ndryshimin e emrit
3 minuta
Qeveria e re VMRO dhe VLEN, një miliardë euro për komunat
18 orë
Takimi i Presidentes Siljanovska Davkova me ambasadorin britanik Metju Loson
12 orë
“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit
22 orë
“Vëllavrasje”, Kasami: Deklarata e Ahmetit e rrezikshme! Ne nuk jemi të interesuar për asnjë konflikt
3 minuta
Bastiset shtëpia dhe ambientet e zyrës të prokurorit Ixhet Memeti, dyshohet për mitmarje

LEXO MË SHUMË

ixhet memeti

Bastiset shtëpia dhe ambientet e zyrës të prokurorit Ixhet Memeti, dyshohet për mitmarje

vmro vlen negociata

Qeveria e re VMRO dhe VLEN, një miliardë euro për komunat

dash-1

SHBA: Aksioni policor në veri, i pakoordinuar dhe përshkallëzon tensionet

ivan

Alarmon ministri kroat: Situata në Kosovë nuk është e mirë, ja për çfarë po përgatitemi

Ivan Anushiq

Alarmon ministri kroat: Situata në Kosovë nuk është e mirë, ja për çfarë po përgatitemi

keshilli-gjyqesos-

Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij

zgjedhjet-maqedoni

Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime

mexhiti izet

Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer

keshilli-gjyqesos-

Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”

INFO

NA NDIQ