Bujar Osmani: Ja 10 premtimet e realizuara të Ali Ahmetit që e bënë atë personazh të vitit

INA
INA

29/12/2023

I pari i Diplomacisë së vendit, Bujar Osmani ka numëruar 10 premtimet e realizuara të Ali Ahmetit, si arsye pse është përzgjedhur nga gazetari i mirënjohur Blendi Fevziu personazh i vitit.Postimi i plotë në facebook:

Opinon i Blendi Fevziut përzgjodhi Ali Ahmetin si personazh i vitit për premtimet e mbajtura:
Ja vetëm 10 prej tyre:
1. Kryeministri i parë shqiptar;
2. Fillimi i negociatave me BE pas 17 viteve bllokadë;
3. Korridori 8 dhe bashkimi rajonal infrastrukturor
4. Rroga mesatare – 39000 denarë
5. Dialogu strategjik me SHBA
6. Menaxhim i dy krizave globale (post Covid dhe ajo energjetike) pa asnje dite vonesë për pagat dhe pensionet dhe asnje dite greve
7. Për herë të parë udhëheqje me ministrinë e jashtme dhe atë të finansave
8. Investime serioze ne zonat ekonomike me mijëra vende të reja të punës
9. Sipas anketave të fundit, qytetarët me besim më të madh në sistemin arsimor në vend
10. Fronti Evropian si platformë e bashkimit dhe fuqizimit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi ahmeti merko

Dega e BDI-së në Strugë a do ta pranojë Ziadin Selën si bartës të listës së përbashkët për deputetë, flet Shaqiri?

gazmend hoxha tasevski

Policia e Kosovës dhe e Maqedonisë së Veriut bashkë në luftën kundër krimit ndërkufitar

krenar lloga

Lloga: Gjykata të veprojë njëjtë edhe me rastet tjera ku ka pasur shkelje të afateve kushtetuese

Abdush Demiri

Abdush Demiri nga opozita shqiptare u zgjodh anëtar i KSHZ-së

Talat Xhaferi

VLEN: Talat Xhaferi tradhtoi universitetet shqiptare, edhe si kryetar kuvendi, edhe si kryeministër

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Parlamenti nuk votoi zgjatjen e vlefshmërisë së pasaportave të vjetra

lirim shabani jusuf ut

Universiteti i Tetovës dhe Agjencia e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore (MALMED), nënshkruan memorandum bashkëpunimi

Oher

Paralajmërime të rrejshme për bombë në disa objekte në Ohër

Mladen cadikovski

Çadikovski në “Poligraf”: Të mos lejojmë të keqpërdoremi, gazetarët të kontrollojnë informacionet që vijnë nga politikanët

INFO

NA NDIQ