Osmani: Kërkojmë ndërprerjen e menjëhershme të konfliktit Rusi-Ukrainë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/02/2022

Ministri i Jashtëm Bujar Osmani gjatë takimit të sotëm me homologun e tij serb tha se ka biseduar mes tjerash për dialogun Serbi-Kosovë dhe konfliktin Rusi Ukrainë.

“Kam mbështetur dialogun mes Kosovës dhe Serbisë dhe i kam inkurajuar për zgjidhje më të shpejtë dhe integrim në BE. Biseduam edhe për konfliktin Rusi-Ukrainë, me çrrastë kam shprehur qëndrimin tonë, se ky konflikt duhet të ndërpritet menjëherë”, deklaroi Osmani.

TË FUNDIT
25 minuta
Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup
2 orë
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri
3 orë
Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë
3 orë
Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re
3 orë
Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

ME TE LEXUARA

16 orë
KSHZ-ja shqyrton ankesën e Frontit Evropian
10 orë
Fillon ndërtimi i objektit të ri për gjimnazin “Sami Frashëri” në Kumanovë
6 orë
Bekim Sali do të udhëheq me Alternativën
14 orë
Xhem Baruti Lamallari: Ky djalosh u vra sonte, ditë më parë u feju, nesër e varrosin prindërit e shkretë
10 orë
Heqja e 20%-shit që i referohet gjuhës shqipe, Sejdiu nga VLEN: Nuk kemi arritur ende të hapim këtë temë

LEXO MË SHUMË

mjegull-aeroport aeroplan avion

Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup

LSDM SDSM

LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

zeqirija ibrahimi zeka

Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë

lsdm koalicioni

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

fature-market

Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro

kshz

KSHZ refuzon ankesën e Frontit Europian për rivotimin në Llërcë

kasami tubim

Bilall Kasami heq dorë nga mandati i deputetit

vmro

VMRO kërkon përgjegjësi për sallat kirurgjike, thotë se ministri Demiri nuk e ka idenë se çfarë po ndodh

INFO

NA NDIQ