Osmani: Me armët ruse Vuçiq po mendon aneksimin sipas modelit të Krimesë

Picture of ina-online
ina-online

01/10/2023

Për sulmin terrorist në veri, ku u vra rreshteri Afrim Bunjaku, një polic u plagos dhe dy të tjerë u lënduan, ka folur presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani.

Ajo ka thënë se Serbia më 24 shtator ka kryer akt agresioni dhe se po përgatitet të kryejë një tjetër, duke dërguar ushtrinë afër kufirit.

Osmani ka thënë se kjo është e paprecedentë.

“Ka prova të pakundërshtueshme. Serbia ka kryer një akt agresioni më 24 dhe po përgatitet të kryejë një akt tjetër duke forcuar forcat e armatosura dhe artilerinë në kufirin me Kosovën. Është diçka ndryshe nga ajo që kemi parë në 25 vitet e fundit, e paprecedentë”, ka deklaruar presidentja Osmani për La Repubblica.

Tutje, ajo ka thënë se me armët ruse Vuçiq po mendon aneksimin sipas modelit të Krimesë.

TË FUNDIT
3 orë
Maqedonci, për grupin terrorist të Banjskës: Vazhdojnë të mbesin të organizuar
4 orë
Bardhyl Mahmuti shpallet ‘Qytetar Nderi” i Skenderajt
12 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
20 orë
Përurohet shtatorja e 7-vjeçarit, Leutrim Ahmetit të vr’arë nga serbët në Skenderaj
20 orë
Thaçit dhe Veselit u vazhdohet paraburgimi

ME TE LEXUARA

20 orë
Thaçit dhe Veselit u vazhdohet paraburgimi
20 orë
Përurohet shtatorja e 7-vjeçarit, Leutrim Ahmetit të vr’arë nga serbët në Skenderaj
12 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
4 orë
Bardhyl Mahmuti shpallet ‘Qytetar Nderi” i Skenderajt
3 orë
Maqedonci, për grupin terrorist të Banjskës: Vazhdojnë të mbesin të organizuar

LEXO MË SHUMË

ejup maqedonci

Maqedonci, për grupin terrorist të Banjskës: Vazhdojnë të mbesin të organizuar

IMG_3313

Bardhyl Mahmuti shpallet ‘Qytetar Nderi” i Skenderajt

IMG_3310

Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

leutrim

Përurohet shtatorja e 7-vjeçarit, Leutrim Ahmetit të vr’arë nga serbët në Skenderaj

thaci-krasniqi-veseli-hage-selimi-specialja

Thaçit dhe Veselit u vazhdohet paraburgimi

wade goddard

VIDEO/Fotografi i Nju Jork Times që dokumentoi masakrën në Familjen Deliu kthehet në Abri-rrëfen duke qarë te varret

Blerim-Latifi

Djegia e flamurit shqiptar nga fansat e Serbisë, Blerim Latifi e quan zuzarë Dukën

arlind sadiku

Koret raciste të tifozëve: Kosova është Serbi/ Ja reagimi i gazetarit… (VIDEO)

Kurti

Kurti tregon përgjigjen e gjyshes së tij se pse “Bajrami i Madh” i ka tri ditë, kurse “Bajrami i Vogël” katër

INFO

NA NDIQ