Bujar Osmani: Me një hap u zvogëlua opozita shqiptare në Maqedoninë e Veriut

ina-online
ina-online

29/07/2023

Nënkryetari i BDI-së, Bujar Osmani sot tha se me një hap është zvogëluar opozita shqiptare në Maqedoninë e Veriut, përcjell TV21.

Osmani nuk tregoi se cili ishte ky hap, por theksoi se definitivisht nuk sheh zmadhim të opozitës në vend.

“Unë nuk e di për cilin zmadhim flisni, unë shoh zvogëlim të opozitës në ditët e fundit. Me një hap tre parti politike u fragmentizuan. Besa, Alternativa dhe një pjesë e BDI-së. Do ta gjejmë cili është hapi, por mendoj se me një hap nga BDI u ndanë një grup i deputetëve, edhe nga Besa edhe nga Alternative, kështu që kemi zvogëlim të bllokut opozitar shqiptar “, theksoi Osmani.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ora

Doganat e Maqedonisë parandalojnë kontrabandim të 84 orëve Casio dhe 7.560 copë bizhuteri

bajram begaj

Presidenti Begaj: Shqipëria u zgjodh për herë të tretë anëtare e Këshillit të të Drejtave të Njeriut në OKB

VISAR

Talat Xhaferi kryeministër, Ademi: Kthim prapa s’ka, moment që shënon histori!

moti

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

dimitar kovacevski

Kovaçevski: LSDM do të korrë fitore të dyfishtë në zgjedhje

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

Rama-Scholz-1068x730-1-600x360

Rama e harron “Open Balkan”, falendëron Scholzin për Procesin e Berlinit, e quan platformë kryesore për rajonin

qeveria-nato

Qeveria: Propozim-ligji për ndihmë financiare – pritet që pagesa të nis nga ky muaj!

ash

ASH: Aktoivizohu kundër dhunës ndaj grave dhe vajzave

INFO

NA NDIQ