Osmani: Për herë të parë politika në Maqedoninë e Veriut nuk dizajnohet në Serbi…

INA
INA

05/01/2024

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, në ‘’Click” të RTV21 tha se politika ne Maqedoninë e Veriut për herë të parë nuk dizajnohet në Serbi, as në Sofje as në Tiranë as në Athinë, por sipas tij dizajnohet në Shkup.

Osmani tutje shtoi se në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut ka 10 ministra shqiptarë dhe 10 maqedonas.

‘’Për herë të parë politika ne Maqedoninë e Veriut nuk dizajnohet në Serbi as në Sofje as në Tiranë as në Athine dizajnohet në Shkup nga dy komunitet maqedonase dhe shqiptare, shqiptarët janë bërë zot në shtëpinë e vet. Sot në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut kemi 10 ministra shqiptarë dhe 10 maqedonas ’’, tha Osmani.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari: Faliminderit, në një kohë rekord nënshkruat për kandidaturën time për President!

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

lsdm mitrevski kovacevski zecevic kryesia

LSDM dorëzon në Kuvend propozim-ligjin kundër rritjes së pagave për funksionarët

fejzi hajdari

Hajdari: Kandidatët shqiptarë garë për nënshkrime, kandidatët maqedonas për president

card-trump

Made in Veles: Kartelat ‘milionëshe’ me portretin e Trumpit

pendarovski bujar osmani

Pendarovski me 400 euro rrogë do të shpërngulej nga Maqedonia, Osmani me mbi 2.500 euro rrogë thotë se mund të detyrohet të marrë borxh! Qytetarët si ia dalin?

MVR-polici-a-1-750x430

(VIDEO) Hetohet lidhja ndërmjet vrasjes në Bllacë dhe djegies së lokalit në Çair

burgu manastirit

Shpërthen zjarr në burgun e Manastirit, lëndohet një i burgosur

Bujar Osmani

Osmani: Nëse një muaj nuk marr rrogë, duhet të marr borxh që të mbijetoj

INFO

NA NDIQ