Osmani për vizitë në Bruksel

Iliria News Agency
Iliria News Agency

26/04/2023

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, sot do të jetë në një vizitë pune në Bruksel, gjatë së cilës do t’u drejtohet anëtarëve të Komisionit për Punë të Jashtme të Parlamentit Evropian (AFET) dhe seancës plenare inauguruese 2023-2025 të BE-së.

Siç njofton MPJ, Osmani do të marrë pjesë në tryezën e rrumbullakët me gazetarët dhe miqtë e Maqedonisë së Veriut, Kristijan Sagartz, Ilhan Quchuk, Marion Valsman, Tijs Reuten, Massimo Castaldo, Vlad Botos, Andrea Scheider dhe Irena Joveva.

Gjatë qëndrimit në Bruksel, Osmani do të ketë takime me liderët e grupeve më të mëdha parlamentare në Parlamentin Evropian, Irache García Perez nga grupi i Socialistëve dhe Demokratëve (SD) dhe Manfred Weber nga Partia Popullore Evropiane (EPP). (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

Instituti “Arben Xhaferi”: Bujar Osmani ka shkelur ligjin shtatë herë radhazi brenda një viti duke i mbajtur të fshehura shpenzimet e tij si Ministër i jashtëm

Kamionet-1-520x360-1

Pasaporta më shpejt për shoferët e kamionëve dhe autobusëve

Qeveria talat xhaferi

Qeveria konstatoi dhe miratoi tekstin e Strategjisë kombëtare për zhvillim 2024-2044

naim-bajrami

Krahu i Selës i ASH-së vetë apo koalicionim për zgjedhjet, flet Bajrami

Ageler

Ageler: Diskursi i fushatës të fokusohet në çështje esenciale, jo në sulme personale

IMG_9337

Banorët e nisin vetë shkollën shqipe në Nerovë të Krushevës

Arben Taravari

Taravari: Faliminderit, në një kohë rekord nënshkruat për kandidaturën time për President!

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

lsdm mitrevski kovacevski zecevic kryesia

LSDM dorëzon në Kuvend propozim-ligjin kundër rritjes së pagave për funksionarët

INFO

NA NDIQ