Osmani dhe Rama nga Sllovenia: Do e bëjmë Evropë

ina-online
ina-online

28 Gusht, 2023

Ministri i jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani në kuadër të Forumit Strategjik të Bledit në Slloveni që do të nis sot ka shpërndarë një foto me kryeministrin shqiptar, Edi Rama.

“Ne Bled takova edhe Kryeministrin Rama. Skriningu ec me dinamikën e duhur. Do e bëjmë Evropë!”, shkroi ministri Osmani, i cili është pjesë e këtij forumi për proceset eurointegruese të Ballkanit Perëndimor. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

064b94d4-8473-4ab5-a707-d9b312fc9ae2

Opozita shqiptare: Të gjithë njerëzit e Artan Grubit të përzier në biznesin e kazinove

oliver spasovski

Spasovski mohon se ka konflikt mbi kandidatin e LSDM-së për president: Për ne me rëndësi është Fronti Evropian

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Deri në fund të javës do të dorëzohen të gjitha librat

oliver spasovski

Spasovski: Ligji për amnisti nuk zgjidh problemin e burgjeve

shkup

Publikohet lista e vendeve më të sigurta në botë, Maqedonia e Veriut në vendin e 38-të

policia-714x420

MPB: Është arrestuar 23-vjeçari, u kap me 320 litra alkool të padeklaruar

evn-fatura

Është rritur çmimi i energjisë elektrike në RMV, ESHS: Çmimi mesatar është 6.737 denarë për një kilovat orë

qeveria kovacevski4

A ka krizë në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut?!

supermarketet-800x445

Rënie në tregtinë me pakicë me ushqim, pije dhe derivate

INFO

NA NDIQ