Osmani reagon për emërimin e Stoilkoviqit si ministër për komunitetet etnike

Picture of ina-online
ina-online

17/06/2024

Në kabinetin e ri qeveritar ashtu edhe siç njoftoi mandatari për formimin e qeverisë së re Hristijan Mickoski, do të jetë edhe Ivan Stoilkoviq.
Ai do të jetë ministër për Marrëdhënie mes Bashkësive dhe zv/kryeministër.

Lidhur me këtë ka reaguar edhe Bujar Osmani, i cili ka thënë se kjo ndodh kur je i preferuar dhe jo i votuar.
“Ivan Stoilkoviç, Zëvendës Kryeministër përgjegjës për marrëveshjen e Ohrit.
Kështu është kur je i preferuar e jo i votuar”, ka shkruar Osmani.

TË FUNDIT
36 minuta
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
44 minuta
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive
47 minuta
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro
1 orë
“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës
2 orë
Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

ME TE LEXUARA

8 orë
Maqedonia e Veriut do të rris numrin e fluturimeve me çmime të ulta
1 orë
“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës
1 ditë
Huamarrja nga Hungaria/ Mickoski: Orbani mik i vërtetë, Hajredini dyshon për kapacitetet e shtetit që t’i menaxhojë huamarrjet!
8 orë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona
47 minuta
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro
1 ditë
Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!
7 orë
Fluks i madh i makinave në Qafë Thanë
44 minuta
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

LEXO MË SHUMË

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Mickoski Mexhiti

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

policia

Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

sedat-750x430-1

Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji

cezme-uji

Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik

taravari-arbennn

Taravari: Deri në fund të vitit nuk do të ketë rritje të pagave në shëndetësi

arben taravari

Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë

INFO

NA NDIQ