Osmani: Republika e Kosovës është e përjetshme

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17 Shkurt, 2023

Kosova sot është duke e festuar përvjetorin e 15-të të Pavarësisë. Kjo ditë është paraparë të shoqërohet me aktivitete të ndryshme.

Fillimisht u ngrit flamuri i Kosovës solemnisht para objektit të Qeverisë.

Presidentja Vjosa Osmani ka publikuar një fotografi nga ceremonia e ngritjes solemne të flamurit të Republikës së Kosovës për 15 vjetorin e pavarësisë.

Sipër kësaj fotografie, Osmani ka shkruar se “Republika e Kosovës është e përjetshme”.

Përveç krerëve shtetëror, në këtë ceremoni mori pjesë edhe Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_2044

E fejuan kur ishte vetëm 4 vjet, historia e pabesueshme e gruas: 18 vjet jam martu, ai i ka pas 15, fëmijë u kanë

IMG_2041

Haziri me akuza: Qeveria Kurti shkaktoi krizën e 7-të me Veriun gjatë mandatit të saj

IMG_2043

Shea: Veriu çështje e brendshme e Kosovës, punoni me BE-në e SHBA-në dhe mos e humbni besimin

kurti vucic

Kurti thotë se dhunën në veri e shkaktuan grupet fashiste, pjesë e listës së pagave të Serbisë

kurti kfor

Komandanti i KFOR-it: Albin Kurti ka bërë veprime të njëanshme

Screenshot_2023-06-04-13-56-54-925-edit_com.android.chrome

Osmani në ceremoninë e Erdoganit në Ankara, publikon disa fotografi

Screenshot_2023-06-03-18-00-33-680-edit_com.android.chrome

Sveçla: Përpjekjet për destabilizimin e Kosovës nuk kalojnë, Serbia e Rusia nuk kalojnë

Rama-kurti

Rama falënderon BE-në që po i bën presion Kosovës për zgjidhjen e situatës në veri

IMG_1833

Doli i veshur me bluzë të NATO-s, Gashi reagon ndaj Haradinajt – e kritikon ashpër në këtë pjesë

INFO

NA NDIQ