Osmani: S’kam asnjë lidhje në punësimin e motrës sime në M-NAV, ajo ka 15 vjet që punon atje

INA
INA

17/01/2024

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani thotë se nuk ka pasur asnjë rol në punësimin e motrës së tij në M-NAV, sepse ajo punon atje shumë më herët sesa ai të bëhej ministër.

“Punon që para 15 viteve. Për kriteret do t’i pyesni në M-NAV. Unë nuk kam asnjë rol në të. Kjo është 12 vjet para se të bëhem ministër i Punëve të Jashtme. Dhe kjo temë është përdorur në çdo zgjedhje në 15 vitet e fundit dhe tashmë 15 vjet që jap të njëjtin arsyetim. Mirëpo, me sa duket zgjedhjet e bëjnë që të luajmë sipas atyre notave”, tha Osmani.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

lista zgjedhore

Nesër fillon inspektimi publik i Listës Zgjedhore për zgjedhjet presidenciale dhe kuvendare

Jovan mitreski

Mitreski: Marrëveshjet ndërkombëtare s’mund të ndryshohen me ligj tjetër

osmani taravari

Sondazh: Arben Taravari apo Bujar Osmani, kush do të merr mbështetjen e shqiptarëve më 24 prill?

Bilall Kasami

Kasami: Rikonstruimi stadiumit do të fillojë në muajin mars

policia-1-1-1392x766

Humbet ky papagall në Shkup, kush e gjen merr shpërblim prej 1000 euro

Bujar-Osmani2-1-650x400-1

BDI: Bujar Osmani është kandidati i parë i konfirmuar për President të shtetit

vmro

OBRM-PDUKM: Spasovski dhe Kovaçevski, Maqedoninë e kanë shndërruar në Kolumbi

zjarr cair

Dalin pamje nga zjarri në kafenenë “Baron” në Çair të Shkupit

Bojmacaliev

Bojmacaliev: Me letërnjoftim e vjetër do të mund të udhëtohet edhe në Bosnje e Hercegovinë

INFO

NA NDIQ