Osmani sot në Bruksel, diskutohet për situatën në Ukrainë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/03/2022

Sot ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani pritet të merr pjesë në takimin e jashtëzakonshëm të Këshillit të Atlantikut të Veriut në nivel të ministrave të Jashtëm në Bruksel.

Në takim pritet të diskutohet për situatën aktuale në Ukrainë pas agresionit rus si dhe implikimet që situata ka mbi sigurinë euroatlantike.

Gjithashtu, do të diskutohen për masat dhe aktivitetet që i ndërmerr Aleanca për mbrojtjen e territorit dhe garantimin e sigurisë së të gjitha vendeve anëtare të NATO-s, si dhe mbështetjen për Ukrainën.

Osmani do të realizojë edhe takime bilaterale.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Drashkoviq-696x383

Drashkoviq: Me gënjeshtra, shteti serb nxiti urrejtje dhe histeri anti-shqiptare

stevo pendarovski

Pendarovski: Oferta e Mickoskit për koalicion është shenjë dobësie

gashi

Gashi: Jemi në proces për ta bërë ndryshimin historik në Maqedoninë e Veriut

MEXHITI

Izet Mexhiti nga Berlini: Mërgata mposhti Jugosllavinë, andaj do ta mposhtë edhe BDI-në

IMG_1316

Albulena Haxhiu: Koalicioni VLEN e ka mbështetjen e parezervë të Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes

WhatsApp Image 2024-04-19 at 23.03.16 (1)

Sela: Vota për Bujarin më 24 prill dhe për Frontin më 8 maj është biletë kthyese e fëmijëve tanë të cilët kanë marrë rrugën e mërgimit

Ali AHmeti

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Menduh Thaci

Thaçi thotë se Albin Kurti s’ka asnjë njeri në Maqedoni

INFO

NA NDIQ