Osmani takohet me Begajn: Në prag të Ditës së Çlirimit, të cilën do ta shënojmë bashkë

Picture of INA
INA

11/06/2024

Presidentja Vjosa Osmani sot e ka pritur në Kosovë homologun e saj nga Shqipëria, Bajram Begaj.

Ajo, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka shpërndarë disa fotografi dhe ka bërë të ditur se Begaj do të qëndrojë në Kosovë për Ditën e Çlirimit që është nesër, më 12 qershor.

“Me Presidentin Begaj në prag të Ditës së Çlirimit, përvjetorit të rëndësishëm të popullit tonë, të cilën do ta shënojmë bashkë! “, ka thënë Osmani. /Klankosova.tv

TË FUNDIT
49 minuta
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
8 orë
UEFA ndëshkon sërish Shqipërinë, dënim i rëndë
8 orë
Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)
8 orë
Mbi një mijë pelegrinë myslimanë vdesin nga temperaturat e larta në Arabinë Saudite
9 orë
Taravari para votimit të Qeverisë: Këto janë zotimet tona!

ME TE LEXUARA

2 ditë
Kuvendi sot zgjedh qeverinë e re në krye me Hristijan Mickoski
14 orë
80 vjetori i gjenocidit ndaj çamëve shënohet edhe në RMV
2 ditë
Euro 2024, arenë e rivaliteteve ballkanike
14 orë
Deri në mesnatë pritet votimi i Qeverisë së re
1 ditë
Armando Broja rikthehet titullar? Finalja me Spanjën, ja tri lëvizjet e Silvinjos te Kombëtarja shqiptare
9 orë
DASH: Pozicioni i Mickoskit është në përputhje me Prespën
1 ditë
Mickoski: Mjaft debatuam për çështje etnike, është koha të fokusohemi në ekonomi dhe zhvillim
9 orë
Taravari para votimit të Qeverisë: Këto janë zotimet tona!
1 ditë
Në Qeverinë e re do të jenë 20 burra dhe 3 gra, mosha mesatare është 47 vjeç

LEXO MË SHUMË

zvicra

Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

Tifozet kuq e zi kombetarja

UEFA ndëshkon sërish Shqipërinë, dënim i rëndë

muharrem maralusha

Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)

haxh-meke

Mbi një mijë pelegrinë myslimanë vdesin nga temperaturat e larta në Arabinë Saudite

arben taravari

Taravari para votimit të Qeverisë: Këto janë zotimet tona!

DASH Uashington Departamenti

DASH: Pozicioni i Mickoskit është në përputhje me Prespën

Kuvendi gashi parlamenti maqedonise

Deri në mesnatë pritet votimi i Qeverisë së re

JAVA CAME CAMERIA

80 vjetori i gjenocidit ndaj çamëve shënohet edhe në RMV

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut, pasdite paralajmërime për shi

INFO

NA NDIQ