Osmani: Ukraina lufton për të gjithë ne! Nëse fiton Rusia, ne e kemi radhën

INA
INA

28/02/2024

Kryediplomati Bujar Osmani në fjalimin e tij në Konferencën “Ukraina: Dy vjet heroizëm” me rastin e dy vjetorit të agresionit ushtarak rus tha se Ukraina është vetëm stacioni i parë i ambicies imperialiste ruse, dhe se nëse fiton Rusia në Ukrainë, radhën e ka Ballkani..

“Ne nuk e mbështesim Ukrainën vetëm se solidarizohemi, por për shkak se Ukraina sot lufton për lirinë e vet por lufton edhe për gjithë ne. Për shkak se Federata ruse sot paraqet kërcënim më të madh për sigurinë e Europës dhe Ukraina është vetëm stacioni i parë i ambicieve të saja imperialiste por që se Federata Ruse fiton në Ukrainë, të radhës jemi ne”, theksoi Osmani.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

642c989a-1854-4176-9cae-98cd54b1817d

Izet Mexhiti: Bujar Osmani promotori i Open Ballkan dhe 9 pikëshit anti-Kosovë

stevo pendarovski

Pendarovski: Nëse i ndajmë qytetarët për shkak të përkatësisë etnike, shteti do të kthehet prapa

ali ahmeti manastir prespe

Evropa është në luftë, Lindja është në luftë” – Ali Ahmeti falënderon liderët e Frontit që u bashkuan

74485e0b-0e12-4a27-bd6b-b553b07e5a17

Azizi nga Zhelina: Ushtarët e UÇK-së janë të zhgënjyer, thonë se “e nisëm luftën për lliri BDI-ja e shndërroi në luftë për LGBDI”

osmani

Presidentja Osmani takon kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi

Bujar Osmani

Osmani: Në seancën e Qeverisë do të propozoj tërheqjen nga iniciativa Ballkani i Hapur

MEXHITI

Izet Mexhiti takim me qytetarë dhe tregtarë nga Çairi

gashi afrim

Gashi: Shteti digjital është e ardhmja bashkë me ju

BE bruksel EU Bashkimi Evropian Unioni

BE do të ndajë rreth 750 milionë euro për NVM-të në Ballkanin Perëndimor

INFO

NA NDIQ