Pa energji elektrike sot disa pjesë të komunave të Shkupit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/02/2022

Një pjesë e komunave të Shkupit si Butel, Gazi Babë dhe Aerodrom sot do të mbeten pa energji elektrike.

Siç njoftoi Qendra Rajonale për Menaxhimin e Krizave të Qytetit të Shkupit, pas marrjes së njoftimit nga EVN, nga ora 8 deri në 10, pa rrymë do të jenë konsumatorët nga një pjesë e rrugës “Natanail Kuçeviski” në vendbanimin Butel 1.

Nga ora 08:30 deri në ora 14:30, pa rrymë do të jenë konsumatorët nga rruga “Negotinska” në vendbanimin Hasanbeg, ndërsa nga ora 9 deri në ora 15:00 konsumatorët nga një pjesë e fshatit Lisiçë e Poshtme.

Shkak i ndërprerjes janë bërë ndërhyrjet teknike në rrjetin e shpërndarjes së energjisë elektrike.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

tetove

BDI feston në Tetovë

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

likov

Procesi në Likovë po zhvillohet pa pengesa. Fetai: Në zonat rurale fluksi më i madh është pas orës 15

Zgjedhje votime vota Maqedoni

KSHZ: 35.89 % votuan deri në ora 15:00

INFO

NA NDIQ