Pa Pique, por me Messin, si mund të duket skuadra e Barcelonës në 2023

Bazuar në lajmet për planet e Barcelonës, është e qartë se si do të duket skuadra sezonin e ardhshëm.

Për të filluar, ia vlen përmendin shkurtimisht të gjitha thashethemet e fundit të transferimeve që janë shfaqur së fundmi.

1. Barcelona kërkon kthimin e Messit. Laporta e ka telefonuar tashmë Leon dhe i ka kërkuar falje për faktin që duhej të largohej, vetë lojtari premtoi se do ta shqyrtonte këtë mundësi pas Kupës së Botës.

2. Xavi dëshiron të zëvendësojë Busquets me Martin Subimendi të Real Sociedad. Klubi është gati ta lërë atë të shkojë në Barcelonë, por për një shumë të mirë.

3. Trajneri dhe drejtuesit e ekipit janë shumë të kënaqur me Bellerin, ata duan t’i ofrojnë atij një kontratë të re, shkruan abcnews.al.

4. Inigo Martinez duhet të zëvendësojë Pique në sezonin e ardhshëm.

5. Jordi Alba, Gerard Pique dhe Sergi Busquets mund të largohen nga klubi verën e ardhshme.

Me të gjitha këto të dhëna në mendje, kjo është se si mund të duket një skuadër e mundshme e Barçës për sezonin 2023/24: